Koncert Steve’a Boltona

0

Już niebawem bo 21 września w Sali pod Aniołem w Głubczycach odbędzie się koncert Steve’a Boltona


Kiedy: 21 września (sobota)
Gdzie: Sala pod Aniołem
Godzina: 17:00

Po koncercie spotkanie z artystą w Klubie na Skrzyżowaniu (j. angielski)

Informacje o artyście: Karierę muzyka rozpoczynał w latach 60-tych XX wieku. W 1971 dołączył do grupy Atomic Rooster, która była wtedy u szczytu sławy, biorąc udział w trasie koncertowej, promującej jej trzeci album „In Hearing of” oraz przebój „The Devil’s Answer” (4 miejsce na brytyjskiej liście przebojów). W 1972 nagrał z nią kolejną płytę „Made in England”. Wokalistą Atomic Rooster był wtedy legendarny Chris Farlowe. Pod koniec 1972 Steve Bolton opuścił Atomic Rooster dołączając do formacji Headstone, byłego perkusisty Rare Bird, Marka Ashtona.

W latach 80-tych XX wieku był gitarzystą zespołu Paula Younga. Występował na większości ich albumów. Skomponował też jeden z jego przebojów „Ku Ku Kurama”.

W 1989 dołączył do grupy The Who jako gitarzysta solowy, wspomagał na koncertach z okazji 25-lecia zespołu Pete Townshenda, który z powodu problemów z szumami usznymi grał tylko akustyczne partie. Koncert rock opery „Tommy” w Los Angeles grany w ramach tej trasy z udziałem gości specjalnych: Eltona Johna, Billy Idola, Phila Collinsa, Patti LaBelle i Steve Winwooda był transmitowany przez telewizję, a później wydany na video.

Steve Bolton współpracował także jako muzyk sesyjny z wieloma artystami. Na tej długiej liście znajdują się m.in.: Bob Dylan, David Bowie, Ray Davies (The Kinks), Rick Wright (Pink Floyd) i Scott Walker.

W 2016 reaktywował grupę Atomic Rooster, wspólnie z jej byłym wokalistą Pete Frenchem. Oprócz tego występuje solo oraz z własnym zespołem Dead Man’s Corner.

W 2018 Steve Bolton pojawił się wraz zespołem Atomic Rooster po raz pierwszy w Polsce na festiwalu Kielce Rockują.

Źródło: Za wikipedia [Steve Bolton].

Poprzedni artykułDożynki Gminno-Powiatowe w Głubczycach 2019
Następny artykułWiadomości TV Pogranicze 2019.09.04
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804