25 sierpnia na rynku w Głubczycach odbyły się długo wyczekiwane Dożynki Gminno-Powiatowe


Rozpoczęły się uroczystym przemarszem korowodu spod siedziby władz Powiatu i Gminy Głubczyce przy ul. Kochanowskiego do kościoła parafialnego. Mszę św. poprowadził Dziekan Dekanatu Głubczyckiego ks. Marian Piotr Stokłosa – proboszcz parafii w Lisięcicach. Koncelebrował ją razem z ks. proboszczem Michałem Marianem Ślęczką.

Część powitalna i artystyczna prowadzona była przez Branickie mażoretki “Kaprys” oraz orkiestrę “Plania” z Raciborza. Otwarcie dożynek przeprowadzili wspólnie Starosta Powiatu Głubczyckiego Pan Piotr Soczyński wraz z Burmistrzem Głubczyc Panem Adamem Krupą.

Montaż słowno-muzyczny z oprawą choreograficzną zaprezentowali najmłodsi z Przedszkola nr 2 w Głubczycach. Wszyscy obecni mięli wspaniałą okazję do podziwiania talentów przedszkolaków. W programie wystąpili ponadto: Pan Jan Kaniowski z chórem “Feniks” działający przy Miejskim Ośrodku Kultury w Głubczycach, Pani Maria Farasiewicz z zespołem, Pani Kamila Klein, zespół “Only-M”, zespół “Universe”, Pan Robert Korólczyk z występem kabaretowym oraz gwiazda wieczoru Kamil Bednarek z zespołem. Dożynki zamknął występ zespołu “Doxxx”.

Należy podkreślić, że po raz pierwszy po bardzo długim czasie nieobecności, na głubczyckim rynku wśród wystawców pojawił się nasz lokalny “Browar Głubczyce” promując piwo Sudeckie. Jego obecność wskazuje na dobry kierunek współpracy samorządu z “ikoną” Głubczyc jaką od wieków jest browar. Przypominamy, że tradycje warzenia piwa na tym terenie sięgają czasów średniowiecza. Warto pokazywać i wspierać produkty lokalne. Mamy nadzieję, że obecność Browaru Głubczyce na tego typu imprezach jest tego dowodem oraz że wejdzie w tradycję organizacji lokalnych eventów.

Imprezę należy zaliczyć do zdecydowanie udanych nie tylko z powodu świetnej pogody ale przede wszystkim ze względu na niespotykaną, dużą frekwencję. Gratulacje dla organizatorów – Gminy Głubczyce i Powiatu Głubczyckiego. Będziemy z całą pewnością przyglądać się kolejnej wspólnie zorganizowanej imprezie.

Poprzedni artykułGłos Głubczyc / 2019 sierpień
Następny artykułKoncert Steve’a Boltona
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804