Hiszpański sukces chóru „Cantabile”

0

W dniach 26 czerwca – 3 lipca głubczycki chór „Cantabile” pod kierownictwem Ewy Maleńczyk uczestniczył w 37 Międzynarodowym Konkursie w Lloret de Mar w Hiszpanii organizowanym przez „Chorus Inside International”


W tegorocznej edycji konkursu, oprócz naszego chóru – który był jedynym zespołem z Polski – wzięły również udział chóry z Włoch, Hiszpanii, Mołdawii, Węgier oraz Rosji. W sumie do konkursu zakwalifikowano 12 chórów.

Pierwszego dnia po przyjeździe mieliśmy okazję uczestniczyć w paradzie chórów ulicami miasta Lloret de Mar, która zakończyła się koncertem inaugurującym Festiwal w przepięknym zabytkowym kościele, na którym nasi chórzyści po raz pierwszy mieli okazję się zaprezentować.

Następnego dnia, odbył się konkurs. Nasz chór zgłosił swój udział w dwóch kategoriach, w kategorii „Muzyka Sakralna” oraz „Muzyka Ludowa”. Ten dzień był zdecydowanie najtrudniejszym dniem naszej hiszpańskiej przygody ponieważ wymagał od nas pełnej mobilizacji i skupienia. Na wyniki jednak musieliśmy czekać aż dwa dni. W między czasie, zorganizowano nam wycieczkę do pięknej Barcelony oraz Tossa de Mar. Koncert finałowy został zaplanowany przez organizatorów Festiwalu na poniedziałek i miał miejsce w Kościele Santa Maria w Blanes, urokliwej miejscowości niedaleko Lloret de Mar. Dzień ogłoszenia wyników okazał się jednak dla nas niezmiernie szczęśliwy – chór „Cantabile” zdobył podwójne złoto!!! Nasza radość była ogromna, a wielu radosnych wzruszeń dostarczyła nam publiczność festiwalowa, skandująca: Bravo Polonia! Genial!

Z Hiszpanii wróciliśmy szczęśliwi i pełni entuzjazmu do dalszej pracy. Oprócz zdobytego podwójnego złota chór otrzymał propozycję wzięcia udziału w kilku kolejnych konkursach m.in. w Katalonii oraz Moskwie, a także organizatorzy Festiwalu zaprosili nas do udziału w programie Erazmus Plus. Kolejny sezon artystyczny zapowiada się zatem bardzo pracowicie.

Chciałabym podziękować Wszystkim, którzy przyczynili się do tego wyjazdu – Burmistrzowi Głubczyc Panu Adamowi Krupie, Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Kultury Panu Zbigniewowi Ziółko, Zarządowi Województwa Opolskiego, mojej wspaniałej kadrze Annie Szpak oraz Katarzynie Kaliwodzie oraz mojemu mężowi Pawłowi za wsparcie i nieocenioną pomoc przy organizacji projektu.

Jako dyrygent chóru i wychowawca pragnę w szczególności podziękować młodzieży za ich trud i pasję jaką włożyli aby tak pięknie reprezentować nasz kraj, województwo oraz nasze miasto. Chór „Cantabile” to cudowni ludzie, którzy będąc razem tworzą piękne rzeczy.

Ewa Maleńczyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.