Hiszpański sukces chóru „Cantabile”

0

W dniach 26 czerwca – 3 lipca głubczycki chór „Cantabile” pod kierownictwem Ewy Maleńczyk uczestniczył w 37 Międzynarodowym Konkursie w Lloret de Mar w Hiszpanii organizowanym przez „Chorus Inside International”


W tegorocznej edycji konkursu, oprócz naszego chóru – który był jedynym zespołem z Polski – wzięły również udział chóry z Włoch, Hiszpanii, Mołdawii, Węgier oraz Rosji. W sumie do konkursu zakwalifikowano 12 chórów.

Pierwszego dnia po przyjeździe mieliśmy okazję uczestniczyć w paradzie chórów ulicami miasta Lloret de Mar, która zakończyła się koncertem inaugurującym Festiwal w przepięknym zabytkowym kościele, na którym nasi chórzyści po raz pierwszy mieli okazję się zaprezentować.

Następnego dnia, odbył się konkurs. Nasz chór zgłosił swój udział w dwóch kategoriach, w kategorii „Muzyka Sakralna” oraz „Muzyka Ludowa”. Ten dzień był zdecydowanie najtrudniejszym dniem naszej hiszpańskiej przygody ponieważ wymagał od nas pełnej mobilizacji i skupienia. Na wyniki jednak musieliśmy czekać aż dwa dni. W między czasie, zorganizowano nam wycieczkę do pięknej Barcelony oraz Tossa de Mar. Koncert finałowy został zaplanowany przez organizatorów Festiwalu na poniedziałek i miał miejsce w Kościele Santa Maria w Blanes, urokliwej miejscowości niedaleko Lloret de Mar. Dzień ogłoszenia wyników okazał się jednak dla nas niezmiernie szczęśliwy – chór „Cantabile” zdobył podwójne złoto!!! Nasza radość była ogromna, a wielu radosnych wzruszeń dostarczyła nam publiczność festiwalowa, skandująca: Bravo Polonia! Genial!

Z Hiszpanii wróciliśmy szczęśliwi i pełni entuzjazmu do dalszej pracy. Oprócz zdobytego podwójnego złota chór otrzymał propozycję wzięcia udziału w kilku kolejnych konkursach m.in. w Katalonii oraz Moskwie, a także organizatorzy Festiwalu zaprosili nas do udziału w programie Erazmus Plus. Kolejny sezon artystyczny zapowiada się zatem bardzo pracowicie.

Chciałabym podziękować Wszystkim, którzy przyczynili się do tego wyjazdu – Burmistrzowi Głubczyc Panu Adamowi Krupie, Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Kultury Panu Zbigniewowi Ziółko, Zarządowi Województwa Opolskiego, mojej wspaniałej kadrze Annie Szpak oraz Katarzynie Kaliwodzie oraz mojemu mężowi Pawłowi za wsparcie i nieocenioną pomoc przy organizacji projektu.

Jako dyrygent chóru i wychowawca pragnę w szczególności podziękować młodzieży za ich trud i pasję jaką włożyli aby tak pięknie reprezentować nasz kraj, województwo oraz nasze miasto. Chór „Cantabile” to cudowni ludzie, którzy będąc razem tworzą piękne rzeczy.

Ewa Maleńczyk

Poprzedni artykułRzecz Powiatowa / 2019 lipiec (nr 022)
Następny artykułGłos Głubczyc / 2019 sierpień
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804