Raport KP PSP 2018.04.09-22

0

W okresie od 9 do 22 kwietnia odnotowaliśmy na terenie powiatu głubczyckiego 23 zdarzenia i było to 11 miejscowych zagrożeń, 10 pożarów i 2 alarmy fałszywe


12 kwietnia około godz. 23.00 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze na terenie wysypiska śmieci na trasie pomiędzy Kietrzem a Ściborzycami Wielkimi. Do działań zadysponowano łącznie 16 zastępów straży pożarnych z PSP i OSP. Ze względu na duże zadymienie w początkowej fazie pożaru oraz nieprzyjemny zapach na hałdzie śmieci strażacy musieli pracować w aparatach oddechowych dlatego też do pożaru zadysponowano z Kędzierzyna-Koźla kontener z agregatem do ładowania butli na sprężone powietrze. W wyniku podjętych działań gaśniczych udało się szybko pożar opanować a następnie ugasić.

19 kwietnia w godzinach rannych w Kietrzu doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Chevrolet i Ford. W zdarzeniu tym poszkodowana została 1 osoba kierująca samochodem marki Chevrolet. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu prądu z akumulatorów w obu pojazdach, kierowaniem ruchem drogowym oraz usunięciu pozostałości powypadkowych.

21 kwietnia do zderzenia dwóch pojazdów marki Skoda i Seat doszło w miejscowości Baborów. W wyniku tego zdarzenia poszkodowana została kierująca samochodem marki Seat. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP osobie poszkodowanej oraz odłączeniu zasilania z akumulatorów.

Ponadto:
– gasiliśmy pożar samochodu w Głubczycach,
– wyjeżdżaliśmy do kolizji dwóch samochodów osobowych w miejscowości Kietrz,
– również w w Kietrzu gasiliśmy pożar przenośnej toalety,
– otwieraliśmy mieszkanie w jednym z bloków w Głubczycach,
– dwukrotnie gasiliśmy pożary suchej trawy w Grobnikach i Chruścielowie,
– gasiliśmy pożar w budynku gospodarczym w miejscowości Wojnowice.

st. kpt. Waldemar Hołownia

Poprzedni artykułCzy serce miasta tętni dla młodych?
Następny artykułMistrzostwa Województwa w badmintonie
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804