Pożegnanie śp. Kazimierza Jurkowskiego

0

Z niedowierzaniem i głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci śp. Kazimierza Jurkowskiego, Burmistrza Głubczyc w latach 2002-2006


Odszedł od nas człowiek o wielkim sercu – skromny, pomocny, sprawiedliwy, przyjacielski, niezwykle życzliwy dla innych. Był świetnym specjalistą z zakresu budownictwa, co potrafił wykorzystać w swojej pracy na rzecz rozwoju Gminy Głubczyce.

Odszedł, ale pozostaje w naszej pamięci… 

W imieniu własnym, Radnych Rady Miejskiej, pracowników Urzędu Miejskiego i podległych jednostek, rodzinie i przyjaciołom zmarłego składamy szczere wyrazy współczucia. Pochylamy głowę w głębokim smutku!

Przewodniczący Rady Miejskiej
Kazimierz Naumczyk

Burmistrz Głubczyc
Adam Krupa

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 24.04.2018 r. o godz. 13:00 w kościele p.w. Podniesienia Krzyża w Bogdanowicach

 

Pan Kazimierz Jurkowski z wykształcenia inżynier budownictwa przyczynił się do odnowienia i rozbudowy wielu obiektów zabytkowych na terenie miasta i gminy Głubczyce. Pełniąc funkcję Burmistrza w latach 2002-2006 doprowadził do odtworzenia (repliki) słynnej na całą Polskę Księgi Praw Miejskich Głubczyc z 1421 roku, która została przekazana naszemu miastu w dniu 30.05.2006 roku przez Archiwum Państwowe w Warszawie.

W roku 2004 spowodował odzyskanie ruin ratusza miejskiego zniszczonego podczas działań wojennych w czasie II wojny światowej. Dzięki swojej pracowitości i aktywności przyczynił się do pozyskania środków unijnych na odbudowę ruin ratusza miejskiego za co w roku 2006 otrzymał odznakę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Za opiekę nad zabytkami”. Prace związane z odbudową rozpoczęły się w maju 2006 roku a zakończyły w kwietniu 2008 roku.

Pan K. Jurkowski w czasie pełnienia funkcji Burmistrza pełnił obowiązki Przewodniczącego Przyjaciół Harcerstwa Komendy Hufca w Głubczycach wspierając tym samym działalność hufca poprzez pozyskiwanie środków na zakup samochodu, pomoc w organizowaniu obozów harcerskich w czasie wakacji. W tym samym czasie przyczynił się również do rozwoju Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminie.

Był wielkim społecznikiem przy rozwoju ludowych zespołów sportowych na terenie Gminy Głubczyce. Angażował się również w pomoc dla ludzi potrzebujących przez uruchomienie punktów zbiórki odzieży dla najuboższych rodzin.

Poprzedni artykułOgłoszenie
Następny artykułCzy serce miasta tętni dla młodych?
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804