Pożegnanie śp. Kazimierza Jurkowskiego

0

Z niedowierzaniem i głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci śp. Kazimierza Jurkowskiego, Burmistrza Głubczyc w latach 2002-2006


Odszedł od nas człowiek o wielkim sercu – skromny, pomocny, sprawiedliwy, przyjacielski, niezwykle życzliwy dla innych. Był świetnym specjalistą z zakresu budownictwa, co potrafił wykorzystać w swojej pracy na rzecz rozwoju Gminy Głubczyce.

Odszedł, ale pozostaje w naszej pamięci… 

W imieniu własnym, Radnych Rady Miejskiej, pracowników Urzędu Miejskiego i podległych jednostek, rodzinie i przyjaciołom zmarłego składamy szczere wyrazy współczucia. Pochylamy głowę w głębokim smutku!

Przewodniczący Rady Miejskiej
Kazimierz Naumczyk

Burmistrz Głubczyc
Adam Krupa

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 24.04.2018 r. o godz. 13:00 w kościele p.w. Podniesienia Krzyża w Bogdanowicach

 

Pan Kazimierz Jurkowski z wykształcenia inżynier budownictwa przyczynił się do odnowienia i rozbudowy wielu obiektów zabytkowych na terenie miasta i gminy Głubczyce. Pełniąc funkcję Burmistrza w latach 2002-2006 doprowadził do odtworzenia (repliki) słynnej na całą Polskę Księgi Praw Miejskich Głubczyc z 1421 roku, która została przekazana naszemu miastu w dniu 30.05.2006 roku przez Archiwum Państwowe w Warszawie.

W roku 2004 spowodował odzyskanie ruin ratusza miejskiego zniszczonego podczas działań wojennych w czasie II wojny światowej. Dzięki swojej pracowitości i aktywności przyczynił się do pozyskania środków unijnych na odbudowę ruin ratusza miejskiego za co w roku 2006 otrzymał odznakę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Za opiekę nad zabytkami”. Prace związane z odbudową rozpoczęły się w maju 2006 roku a zakończyły w kwietniu 2008 roku.

Pan K. Jurkowski w czasie pełnienia funkcji Burmistrza pełnił obowiązki Przewodniczącego Przyjaciół Harcerstwa Komendy Hufca w Głubczycach wspierając tym samym działalność hufca poprzez pozyskiwanie środków na zakup samochodu, pomoc w organizowaniu obozów harcerskich w czasie wakacji. W tym samym czasie przyczynił się również do rozwoju Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminie.

Był wielkim społecznikiem przy rozwoju ludowych zespołów sportowych na terenie Gminy Głubczyce. Angażował się również w pomoc dla ludzi potrzebujących przez uruchomienie punktów zbiórki odzieży dla najuboższych rodzin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.