XIII MARSZ PAMIĘCI – co roku już od 13 lat mieszkańcy Pietrowic wraz z mieszkańcami powiatu upamiętniają dzień śmierci Jana Pawła II


Również w tym roku – trzynaście lat po śmierci Jana Pawła II (2 kwietnia 2005) – ok 180 osób w tym duża grupa ludzi młodych wyruszyli w XIII Marszu Pamięci, który odbył się 3 kwietnia.
Wyruszyli rano z Głubczyc, by na koniec pielgrzymki liczącej ok. 22 km trasy dojść do Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Pietrowicach a następnie wziąć udział w nabożeństwie i ucałowaniu relikwii św. Jana Pawła II w kościele w Pietrowicach. Przez całą drogę zmieniający się pielgrzymi nieśli relikwiarz z relikwiami papieża należący do parafii w Braciszowie.

Trasa przebiegała przy śpiewie, modlitwie i rozważaniach różańca świętego, Drogi Krzyżowej oraz modlitwie Koronki do Miłosierdzia Bożego. Można było usłyszeć fragmenty dotyczące nauczania na temat ojczyzny, patriotyzmu ponieważ tematem tegorocznego marszu jest „Polska, Ojczyzna, Matka nasza” w Roku Niepodległości.

XIII Marsz Pamięci był zorganizowany przez Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Pietrowicach Głubczyckich i Parafię w Braciszowie przy współpracy z parafiami w Gołuszowicach, Równym i Opawicach oraz przy współorganizacji Gminy Głubczyce oraz Powiatu Głubczyckiego.

Źródło: ZS Pietrowice fanpage FB

 Poprzedni artykułXIII Marsz Pamięci [FOTO]
Następny artykułRecital Andrzeja Kołakowskiego
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804