Ślizgaj się z nami – budowa lodowiska w Głubczycach

Budżet Obywatelski Miasta Głubczyce

0

Informacja promocyjna ws projektu lodowiska – wniosku do Budżetu Obywatelskiego miasta Głubczyce


Szanowni Państwo, chciałbym serdecznie Państwa zaprosić do głosowania na projekt pn. „Ślizgaj się z nami – budowa lodowiska w Głubczycach”. Lokalizacja lodowiska planowana jest w obrębie Osiedla Konstytucji 3 Maja (na terenie Szkoły Podstawowej nr 3).

Ogłoszenie o naborze wniosków do Budżetu Obywatelskiego Gminy Głubczyce było doskonałą okazją, aby zawalczyć o lodowisko dla mieszkańców Głubczyc. Wszyscy wiem, że aktywność fizyczna doskonale wpływa na sprawność i odporność organizmu a także zachowanie zdrowia i kondycji fizycznej na długie lata. Statystyki niestety są nieubłagalne i wykazują, że ponad połowa dorosłych i co ósme dziecko w Polsce ma nadwagę i jest otyłe. A dodatkowo brak ruchu jest zabójczy dla kręgosłupa.

W wyniku przeprowadzenia wstępnego rozeznania wśród mieszkańców Głubczyc stwierdzono, że istnieje duże zainteresowanie i zapotrzebowanie, aby właśnie w naszym mieście powstało lodowisko. Miejsce gdzie całe rodziny będą mogły aktywnie spędzać czas, bez konieczności podróżowania do pobliskich miast, gdzie również działają lodowiska.

Z lodowiska będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy również Ci najmłodsi, gdyż przewidziany jest zakup pingwinków i misiów do nauki jazdy. Zabawy na lodowisku wspomagane kolorowymi misiami/foczkami/pingwinkami przyspieszą naukę jazdy na łyżwach przez dzieci.

Przy lodowisku będzie działała wypożyczalnia łyżew wraz z możliwością naostrzenia własnych łyżew. Zatem razem zadbajmy o zdrowie nasze i naszych dzieci, wnuków. Oddajmy głos na projekt „Ślizgaj się z nami – budowa lodowiska w Głubczycach”. Wspólnie zmieniajmy nasze otoczenie.

W dniach 03 kwietnia – 13 kwietnia br. każdy mieszkaniec będzie mógł oddać głos TYLKO na jedno zadanie, aby głos był ważny.

Głos będzie można oddać elektronicznie lub tradycyjnie w miejscach wyznaczonych do głosowania za okazaniem dokumentu tożsamości, tj. w sekretariacie Urzędu Miejskiego, w sekretariacie Miejskiego Ośrodka Kultury w Głubczycach, w wypożyczalni dla dorosłych w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Głubczycach.

Zachęcam do głosowania, razem możemy więcej!

Marcin GrabuńczykZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.