Za nami kolejny miesiąc pracy, zabawy, nauki i wielu innych atrakcji. Podsumowując miniony miesiąc można stwierdzić, że i tym razem nauczycielki zaplanowały wiele atrakcji w celu urozmaicenia dzieciom chwil spędzonych w przedszkolu.

14 marca dzieci z gr. VI „ Żabki” uczestniczyły w warsztatach plastycznych z udziałem seniorów Domu Dziennego Pobytu. Za nim jednak przeszliśmy do zabaw plastycznych, dzieci przedstawiły inscenizację słowno-muzyczną z okazji nadejścia wiosny pt. „Witaj wiosenko”. Następnie panie szybko podzieliły dzieci i każda wzięła pod opiekę jednego przedszkolaka by wspólnie wykonać wielkanocne pisanki i zajączki, świetnie się przy tym bawiąc. Po zakończeniu prac wielkanocnych, przyszedł czas na zabawę, wspólne pląsy, tańce i śpiewanki. Na koniec dzieci otrzymały niespodzianki od „Zajączka Wielkanocnego” za aktywnie i twórczo spędzone chwile. Szczęśliwe i pełne nowy0ch wrażeń przedszkolaki z paniami wróciły do przedszkola. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, dzieci i seniorzy wspaniale spędzili czas, który na długo pozostanie w pamięci.

16 marca dzieci z gr. III „Kotki” wzięły udział w Przeglądzie Młodych Talentów „Polak Mały”, który odbył się w MOK. Dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności recytatorskich, wokalnych i tanecznych na dużej scenie w inscenizacji słowno-muzycznej o treści patriotycznej. Wszystkie przedszkolaki zostały nagrodzone za swoje umiejętności i talenty.

20 marca obchodziliśmy „Światowy Dzień Wody”. W tym dniu każde dziecko przyszło do przedszkola ubrane na niebiesko – był to nasz „niebieski dzień”. Były prowadzone zabawy badawcze i doświadczenia z wodą, rysowanie, malowanie – powstały piękne prace plastyczne zdobiące nasze przedszkole. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich formach aktywności.

21 marca to „ Pierwszy Dzień Wiosny”. Tradycyjnie tego dnia w każdej grupie zostały przygotowane „Marzanny”, będące symbolem odchodzącej zimy. Nauczycielki zorganizowały uroczystość pod hasłem: „ Żegnaj zimo – witaj wiosno”, na której dzieci z każdej grupy zaprezentowały krótki program artystyczny. Były tańce, wiersze, piosenki, inscenizacje, przyśpiewki ludowe i wiele radości. Zgodnie z tradycją po występach wszystkie dzieci udały się w pochodzie z „Marzanną” ulicami miasta, aby pożegnać zimę i przywitać wiosnę. Mamy nadzieję, że wiosna już na dobre u nas zagości!!!

W dniach 20-23 marca, odbył się „ Kiermasz Wielkanocny” przy dużym zaangażowaniu wszystkich rodziców naszego przedszkola. Na kiermaszu znalazły się piękne ozdoby i stroiki świąteczne, własnoręcznie wykonane przez rodziców. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom za udział i pomoc w organizacji kiermaszu.

Długo oczekiwanym przez dzieci dniem wpisanym w tradycje naszego przedszkola okazał się 22 marca czyli „Spotkanie z Wielkanocnym Zajączkiem”. W tym dniu już od samego rana panowała atmosfera pełna napięcia i wyczekiwania. Wiele radości sprawiło dzieciom pieczenie i ozdabianie świątecznych babeczek, branie udziału w organizowanych zabawach, konkursach, malowaniu zajączków i wielkanocnych jajek. Największą atrakcją było spotkanie z „Wielkanocnym Zajączkiem”, wspólne szukanie ukrytych jajek i zabawy. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka. Natomiast 23 marca nasz „Wielkanocny Zajączek”, któremu towarzyszyły dzieci z najstarszych grup, udał się z życzeniami świątecznymi do wielu instytucji, tj.: Urzędu Miejskiego, Policji, Starostwa Powiatowego, LO i do ZOKiS-u. Spotkaniom tym, towarzyszyła przemiła atmosfera, pełna ciepła i życzliwości. Był to dzień pełen przeżyć i miłych chwil.

Nauczyciel Przedszkola Nr 1 Zdzisława Skowyra

Poprzedni artykułPolak Mały 2018 [FOTO]
Następny artykułX Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Głubczyc
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804