Polsko-czeskie strzelanie

0
ZS w Pietrowicach - Strzelanie PL-CZ / © fot. ZS Pietrowice

W sobotę 10 marca 2018 roku w ramach projektu polsko-czeskiego „Spędzamy czas razem” uczniowie Zespołu Szkół w Pietrowicach wybrali do Domu Młodzieży w Krnovie na nie lada atrakcję, którą było strzelanie


Instruktorzy bardzo dokładnie wyjaśnili uczniom budowę, sposoby trzymania karabinów podczas strzelania oraz zasady bezpiecznego korzystania z karabinów i pistoletów. Po pokazie uczniowie samodzielnie strzelali do celu. Zadanie to okazało się dla wszystkich wyzwaniem, a trafienie do celu sprawiało dużą satysfakcję i zadowolenie. Uczniowie przekonali się, że strzelanie nie jest łatwe, ponieważ oprócz techniki ważna jest również precyzja.

Następnie uczniowie udali się w plener na tzw. „wojnę kulkową”. Młodzież z Pietrowic i Krnova została podzielona na dwie grupy. Zadaniem każdej z grup było strzelanie do siebie z plastikowych kulek, tak by trafić przeciwnika. Zabawa ta okazała się dla graczy niesamowitą przygodą, która uczy szacunku, dyscypliny i współpracy w grupie. Po pełnym wrażeń i pozytywnych emocji w dobrych humorach i z uśmiechem na twarzy uczniowie wrócili do swoich domów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.