Wizyta młodzieży z Rockenhausen

0
Wizyta młodzieży z Rockenhausen / © fot. M. Kitka

W ostatnim tygodniu lutego w Głubczycach miała miejsce wymiana młodzieży polsko-niemieckiej współorganizowana przez Deutsch-Polnisches Jugendwerk (Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży) i głubczyckie Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza


Grupa z Rockenhausen gościła u nas w dniach 19.02-23.02. Tematem przewodnim był rozwój lokalnego przemysłu.

Młodzież niemiecka wraz z rówieśnikami z Polski dzięki uprzejmości dyrekcji firm Galmet oraz Turek (Savencia) miała możliwość wglądu w funkcjonowanie linii produkcyjnych obu przedsiębiorstw. W przypadku firmy Savencia, odwiedziny były połączone z degustacją produktów. Trzeciego dnia wymiany zaplanowano także wizytę w Poznaniu.

Obok wizyt w przedsiębiorstwach, punktem istotnym wymiany były wizyty w siedzibach lokalnych władz: Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego w Głubczycach. Młodzi mieli niecodzienną możliwość zasiąść na krzesłach Rady Miejskiej. Burmistrz Adam Krupa przywitał zgromadzonych, przedstawiając w kilku zdaniach historię i charakter gminy oraz miasta Głubczyce. Zaprosił także grupę do swojego biura, gdzie wspólnie na zdjęciu uwieczniono wizytę młodzieży w Magistracie.

Ważnym elementem każdej wymiany jest integracja. Nie zabrakło i takich spotkań, podczas których zawiązywane są przyjaźnie między rodzinami.

Wymiana młodzieży pomiędzy Głubczycami a Rockenhausen trwa od 8 lat. Młodzież z Głubczyc gościła ostatni raz w Niemczech w maju ubiegłego roku. Wyjazd ten wypełniony był różnego rodzaju atrakcjami. Obie strony są bardzo zadowolone z takiej formy współpracy młodych ludzi. Oczekują z niecierpliwością kolejnej edycji.

Poprzedni artykułOpolskie kroszonki, pisanki i inne jaja wielkanocne
Następny artykułGłos Głubczyc / 2018 marzec
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804