Rozwaga to bezpieczeństwo pieszych i kierowców

0

Na drogach naszego powiatu nadal dochodzi do zdarzeń z udziałem pieszych. Dlatego drogówka z Głubczyc prowadziła akcję niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Przypominano pieszym jak i zmotoryzowanym o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach


W poniedziałek 15 stycznia, przez cały dzień Policjanci z Głubczyc prowadzili akcję NURD. Podczas prowadzonych działań mundurowi z drogówki zwracali głównie uwagę na pieszych popełniających wykroczenia oraz kierujących, którzy naruszali przepisy wobec pieszych.

Funkcjonariusze przypominali pieszym jak i kierującym o wzajemnym zachowaniu ostrożności. Obowiązek szczególnej ostrożności nie spoczywa tylko na zmotoryzowanych uczestnikach naszych dróg, ale również na pieszych.

Zatrzymując swój pojazd zbyt blisko przejścia dla pieszych pamiętajmy, że pieszy ma przez to ograniczoną widoczność i może to być przyczyną wypadku. W zderzeniu samochodu z pieszym, niechroniony uczestnik nie ma dużych szans. Dlatego tak ważne jest wzajemne zrozumienie i szacunek na drodze.

Przypominamy o możliwości skorzystania również z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki tej aplikacji możemy zaznaczać miejsca np. nieprawidłowego parkowania pojazdów w obrębie przejść dla pieszych.

Poprzedni artykułGłos Głubczyc / 2018 marzec
Następny artykułOgólnopolski konkurs plastyczny KRUS
Komenda Powiatowa Policji w Głubczycach