Raport KP PSP 2018.02.26-2018.03.04

0
Raport KPPSP Głubczyce / © fot. KP PSP

W okresie od 26 lutego do 4 marca odnotowaliśmy na terenie powiatu głubczyckiego 6 zdarzeń i było to 3 miejscowe zagrożenia i 3 pożary


1 marca około godz. 7.00 w Głubczycach na ul.Kozielskiej doszło do zapalenia się sadzy w kominie w domu wielorodzinnym. Działania strażaków podczas tego zdarzenia polegały na kontroli temperatury komina, dokonaniu pomiarów obecności gazów niebezpiecznych oraz kontroli wypalenia się sadzy w kominie. W trakcie tego zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym wystawił decyzję o zakazie użytkowania przewodów spalinowych do czasu uzyskania pozytywnej opinii kominiarskiej.

2 marca w godzinach nocnych otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze w pustostanie dworca kolejowego w Głubczycach. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano wydobywający się dym oraz widoczny ogień na pierwszym piętrze dworca PKP. Działania straży polegały na podaniu jednego prądu wody, oddymieniu pomieszczeń, przeszukaniu pomieszczeń dworca, wykonaniu prac rozbiórkowych części stropu oraz kontroli miejsca pożaru kamerą termowizyjną.

Tego samego dnia około godz. 23.20 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze na fermie drobiu w Boguchwałowie. Po przybyciu na miejsce zastępów straży zastano wydobywające się płomienie przez dach w okolicy lukarny budynku inwentarskiego. Działania straży polegały na podaniu dwóch prądów wody, oddymieniu pomieszczeń, ewakuacji ok.1200 sztuk drobiu z budynku, wykonaniu prac rozbiórkowych części dachu i stropu oraz sprawdzeniu budynku kamerą termowizyjną. W wyniku tego pożaru padło ok. 30 sztuk kurzych piskląt.

Ponadto:

  • udzielaliśmy pomocy Policji w otwarciu mieszkań w Kozłówkach i Głubczycach,
  • pompowaliśmy wodę z zalanej piwnicy w Suchej Psinie,
  • w Głubczycach udzieliliśmy pomocy Zespołowi Ratownictwa Medycznego w ewakuacji pacjenta z mieszkania do karetki,
  • interweniowaliśmy w związku z pożarem sadzy w kominie w Głubczycach,
  • dwukrotnie gasiliśmy pożary drzew w Lubotyniu i Pilszczu,
  • zabezpieczaliśmy miejsce pozostawienia beczek z nieznaną substancją w okolicach Królowych.

Łącznie we wszystkich zdarzeniach w ubiegłym tygodniu wzięło udział 25 zastępów straży pożarnych z powiatu głubczyckiego.

st.kpt. mgr inż. Waldemar Hołownia

Poprzedni artykułWiadomości TV Pogranicze 2018.02.28
Następny artykułMost w Racławicach zamknięty do września
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804