Spotkanie z Harcerzami

0

Ferie to czas odpoczynku i relaksu. Nie zapomnijmy o bardzo ważnym aspekcie jakim jest bezpieczeństwo. Harcerze podczas spotkania z mundurowymi naszej Komendy, dowiedzieli się jak skutecznie i w prosty sposób można wpłynąć na poprawę własnego oraz innych bezpieczeństwa


W ramach prowadzonej akcji „Bezpieczne Ferie”, Policjanci z Głubczyc uczestniczyli w spotkaniu z Harcerzami. Podczas spotkania, funkcjonariusze opowiadali o sposobach bezpiecznego lecz, aktywnego spędzania wolnego czasu podczas ferii zimowych.

Duża część z nas wybiera się podczas zimowego odpoczynku na stoki narciarskie czy lodowiska, gdzie może aktywnie spędzać wolny czas. W tych miejscach również bardzo liczy się bezpieczeństwo. Korzystanie z odzieży ochronnej, czy też innych przedmiotów służących do ochrony naszego ciała przed powstaniem uszkodzenia, to kwestia której trzeba poświęcić dużo uwagi. Uczestniczącym w spotkaniu Harcerzom zwrócono uwagę na używanie elementów odblaskowych po zmierzchu. Czasami opaska odblaskowa pozwoli kierującemu znaczenie szybciej nas zauważyć, a co za tym idzie możemy uratować w łatwy sposób swoje życie.

Pamiętajmy, że nawet podczas zimowego odpoczynku możemy czynnie wpłynąć na bezpieczeństwo wokół nas. Wystarczy skorzystać z aktywnej aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, dostępnej na stronie internetowej głubczyckiej Policji.

Poprzedni artykułZawsze na posterunku
Następny artykułNietrzeźwy uciekał ulicami miasta
Komenda Powiatowa Policji w Głubczycach