Specjalny doradca pomoże głubczyckim przedsiębiorcom

0
doradca płatnika

Na przedsiębiorców z Głubczyc i okolic czeka już doradca płatników składek. Z bezpłatnych usług doradcy możesz skorzystać w głubczyckim inspektoracie ZUS. Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub prowadzisz małą firmę rodzinną, a masz wątpliwości jak płacić składki do ZUS w nowym roku lub chciałbyś wiedzieć czy nie masz zaległości, to doradca płatnika rozwieje twoje wątpliwości


Od 1 lutego w województwie opolskim działa 15 doradców płatnika. W całej Polsce jest ich 732. Takim specjalnym konsultantem dysponuje również inspektorat ZUS w Głubczycach. Nowa usługa to efekt gruntownych zmian w opłacaniu składek. W styczniu, przedsiębiorcy po raz pierwszy dokonywali wpłat na indywidualny numer rachunku składkowego. Poza uproszczeniem sposobu wpłaty, zmianie uległ sposób ich księgowania w ZUS. U części przedsiębiorców mogło to spowodować niedopłatę, bo w przypadku zaległości na koncie płatnika, styczniowe wpłaty pokryły najpierw zadłużenie, a w następnej kolejności bieżące zobowiązania. Doradca płatnika odpowie na wszystkie pytania z zakresu ubezpieczeń i składek. Na przykład wyjaśni dokładnie z czego wynika niedopłata i jak ją usunąć. Z usług doradcy każdy płatnik może skorzystać całkowicie za darmo.

Doradcami płatnika zostali najbardziej doświadczeni pracownicy, którzy są po specjalnych szkoleniach i testach. Te osoby mają nie tylko przekazywać wiedzę ale być dla właścicieli firm przewodnikiem w dziedzinie e-składki i w ogóle rozliczeń z ZUS – mówi Sebastian Szczurek, Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS na Opolszczyźnie. – Przez to zaś gwarantujemy, że każdy z naszych płatników nie tylko otrzyma fachową odpowiedź na pytania, ale też pomoc w wypełnieniu dokumentów czy założeniu indywidualnego konta na portalu PUE ZUS – podkreśla rzecznik.

Doradcę płatnika znajdziesz na sali obsługi klientów w każdej placówce Zakładu w województwie opolskim. Na ekranie biletomatu wybierz „Składki/Ubezpieczenia”, a następnie „Doradca płatnika”. Jeśli masz już konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, wizytę u doradcy możesz zarezerwować przez Internet. Nie musisz wtedy czekać w sali obsługi na swoją kolejność.

• Wejdź na stronę www.zus.pl i zaloguj się na PUE.
• W panelu głównym PUE, po lewej stronie ekranu, wybierz opcję „Rezerwacja wizyt”.
• Wybierz placówkę ZUS, w której chcesz zarezerwować wizytę.
• Kliknij „Wybierz grupę spraw”, potem „Składki/Ubezpieczenia”, później „Doradca płatnika” i następnie „Dalej”.
• Wybierz dzień i godzinę wizyty u doradcy.