Nowa siedziba klubu HDK PCK

0
Nowa siedziba klubu HDK PCK / © fot. HDK PCK

W sobotę, 17 lutego br. w Urzędzie Miejskim w Głubczycach miało miejsce uroczyste otwarcie nowej siedziby głubczyckiego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK


Stało się to dzięki staraniom burmistrza – Adama Krupy, któremu klub krwiodawców składa serdeczne podziękowania za życzliwość i otwarte serca. A w uroczystości uczestniczyli: kapelan krwiodawców – ks. Wojciech Modelski – proboszcz parafii Gołuszowice, sekretarz gminy – Anna Hauptman-Głogiewicz, Zarząd klubu HDK na czele z prezes – Elżbietą Kubal i wiceprezes – Wiolettą Makselan, rzecznik idei czerwonokrzyskiej – Maria Farasiewicz i inni. Kapelan poświęcił nowe lokum. Były życzenia i okolicznościowe przemówienia. Spotkanie to, upływające w miłej i serdecznej atmosferze, zakończył słodki poczęstunek.

W nowej siedzibie będą organizowane spotkania Zarządu organizacji oraz tematyczne i okolicznościowe zebrania krwiodawców.

Poprzednia była zbyt ciasna i nie mogła nawet pomieścić liczne trofea i puchary zdobyte przez głubczycki klub w regionalnych czy ogólnopolskich turniejach i konkursach. A tych jest mnóstwo!

Nasz klub, jakże zaangażowany w swą działalność społeczną, aktywnie działa w lokalnym środowisku, należąc do czołowych na Opolszczyźnie. Organizuje szereg akcji krwiodawczych, włącza młodzież w te działania, organizuje festyny i pikniki o nazwie „Zbieramy Krew dla Polski”. Inicjuje akcje pomocy dla dzieci z ubogich rodzin np. „Gorączkę złota”. Współpracuje ze strukturami samorządowymi, służbami mundurowymi czy Zespołem Szkół Mechanicznych. Jego aktywna działalność jest widoczna i wysoko oceniana na ziemi głubczyckiej.

Krwiodawcy to skromni bohaterowie, którzy nie pragną rozgłosu. Oddając krew – ratują zdrowie i życie ludzkie. To wartość nieoceniona!

Redakcja ZSM

Poprzedni artykułSpotkanie z cyklu: “Echa Kresów”
Następny artykuł76. Rocznica powołania Armii Krajowej
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804