Nietrzeźwy uciekał ulicami miasta

0

Głubczyccy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli i uciekał ulicami miasta. Kierującym okazał się 70-latek  z 1,5‰ we krwi


70-latek został zatrzymany po kilku minutach pościgu. Badanie wykazało, że mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz dalszym losem kierowcy zajmie się sąd, kierującemu grozi 5 lat więzienia.

Policjanci z Komendy w Głubczycach w nocy 10.01.2018 r. podczas prowadzonej kontroli trzeźwości na terenie miasta, w pewnym momencie zauważyli dziwnie zachowującego się kierującego. Na widok patrolu kierowca gwałtownie zahamował i zaczął uciekać jedną z bocznych ulic miasta.

Mundurowi natychmiast rozpoczęli pościg za kierującym czerwonym Chevrolettem, mimo wydawanych poleceń świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania, pojazd nadal się nie zatrzymywał,  w pewnym momencie policjanci zajechali drogę uciekającemu. Po zatrzymaniu pojazdu, kierowcą okazał się być, 70-letni mieszkaniec Głubczyc. Wynik badania alkomatem wykazał ponad 1,5 promila alkoholu.

Pamiętajmy wsiadając za kółko po alkoholu stajemy się przestępcą, który może sobie i komuś wyrządzić bardzo dużą krzywdę.

Mężczyzna stracił już swoje prawo jazdy, a teraz musi liczyć się z karą więzienia do 5 lat. Odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Przypominamy, że ucieczka przed patrolem policji, jest obecnie przestępstwem za które grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.