Harcerska Akcja Zimowa 2018

0
HAZ 2018 ZHP / © fot. ZHP, M. Kitka

Od 15-26.01.2018 r. na bazie Ratusza Miejskiego oraz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Głubczycach odbywała się Harcerska Akcja Zimowa 2018


Komenda Hufca Związku Harcerstwa Polskiego wspólnie z zuchami, harcerzami, instruktorami oraz nauczycielami zapewniła dzieciom z Gminy Głubczyce możliwość aktywnego spędzania ferii zimowych.

W programie przewidziano zawody sportowe, basen, gry, konkursy, zabawy oraz spotkania z ciekawymi ludźmi i służbami mundurowymi. Do dyspozycji uczestników były stoły do ping-ponga, sprzęt do ćwiczeń, karaoke i wiele innych atrakcji, z których można było korzystać podczas codziennych zajęć. Do ciekawych form wypoczynku podczas Akcji Zimowej można zaliczyć również biwaki, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Bogdanowicach i Stanicy Harcerskiej w Ściborzycach Małych. Każdego dnia dzieci miały zagwarantowany ciepły posiłek i słodki poczęstunek. Dużo radości uczestnikom sprawiło wspólne pieczenie kiełbasek, a jedną z największych atrakcji były wyjazdy na lodowisko do Pszowa, w których dziennie uczestniczyło około 50 osób.

Tego roku frekwencja na Akcji Zimowej wynosiła około 100 osób, a ogółem wzięło w niej udział ponad 1500 osób. Zorganizowanie tak dużej akcji nie byłoby możliwe gdyby nie wsparcie i zaangażowanie wielu osób, którym z tego miejsca pragniemy serdecznie podziękować. To właśnie dzięki nim na terenie naszej gminy mają miejsce takie inicjatywy i przedsięwzięcia. Składamy serdeczne podziękowania całemu sztabowi HAZ, instruktorom ZHP, Nauczycielom, Dyrektorom szkół, służbom mundurowym: 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej, Śląskiemu Oddziałowi Straży Granicznej, Straży Granicznej w Opolu, Komendzie Powiatowej Policji, Państwowej Powiatowej Komendzie Straży Pożarnej i Zarządowi Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Głubczycach. Dziękujemy również lokalnym mediom, które objęły patronat nad całym wydarzeniem. Dla nas harcerzy rok 2018 jest rokiem wyjątkowym, bowiem Senat Rzeczpospolitej uchwalił rok 2018 rokiem harcerstwa. Dziękujemy wszystkim sponsorom i Przyjaciołom Harcerstwa za bezcenną pomoc i wsparcie w czasie trwania całej naszej akcji. Z tego miejsca zapraszamy wszystkich za rok na kolejną edycję Harcerskiej Akcji Zimowej.

Dh. Joanna Herbut

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.