Z orszakiem 3 króli [koncert]

0
Z orszakiem 3 króli / © fot. M. Kitka

6 stycznia o godz. 18:00 w święto Objawienia Pańskiego w wypełnionym po brzegi kościele O.O. Franciszkanów w Głubczycach odbył się koncert kolęd i pastorałek „Z orszakiem Trzech Króli” w reżyserii Marii Farasiewicz, a w wykonaniu Grupy Estradowej MIRIAM-MOKi teatru TRADYCJA ZSM


W tym muzycznym przedsięwzięciu wystąpili m.in.: wokalistka jazzowa – Ewa Szmit-Chawa oraz Tomasz Wierzba – baryton. Żywy akompaniament tworzyli: Marian Bażyński (organy) i Tomasz Mirga (skrzypce). Zespół przybył tu po raz kolejny na zaproszenie O. Gwardiana – Aureliusza Kułakiewicza, by w scenerii franciszkańskiej szopki złożyć Bożej Dziecinie swoje dary, czyli barwny program poetycko-muzyczny, wyśpiewać jej chwałę, oddać pokłon i cześć.

W ponadgodzinnym jakże bogatym treściowo koncercie wybrzmiały utwory śpiewane i wierszowane, w tym także autorstwa Marii Farasiewicz, napisane na tę okoliczność. Dominowały współczesne pastorałki, lecz nie mogło także zabraknąć tradycyjnych kolęd.

Widowiskowy charakter występu, ciekawe aranżacje muzyczne (stylizacja góralska, rytmy regee, country, walc i inne), tematyczna scenografia i rekwizyty wytworzyły specyficzny nastrój i klimat w świątyni. Odbiorcy nie kryli radości i wzruszeń! Byli wśród nich włodarze naszego miasta, powiatu, radni różnych szczebli, goście z Republiki Czeskiej, Ukrainy, mieszkańcy miasta, a także pobliskich miejscowości, których O. Gwardian ciepłymi słowami powitał.

Wysoki poziom koncertu został doceniony i nagrodzony gromkimi brawami i owacjami na stojąco.

Przełożony klasztoru ciepłymi słowy podziękował wykonawcom za znakomity występ i już zaprosił na następny.

W przedsięwzięciu, o którym tu mowa, poza wyżej wymienionymi wystąpili również: Maria Farasiewicz, Beata Krzaczkowska, Witold Dereń, Filip Plata i Mietek Zając. Nad nagłośnieniem i oprawą techniczną czuwał Krzysztof Rzym (ZSM).

Redakcja ZSM

Poprzedni artykułGnał przez miejscowość 103 km/h
Następny artykuł100 budek lęgowych na 100-lecie niepodległości
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804