Gnał przez miejscowość 103 km/h

0

Do kontroli drogowej został zatrzymany mieszkaniec powiatu Kędzierzyńsko – Kozielskiego. Powodem jego zatrzymania było przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o 53 km/h. Prawo jazdy zostało przekazane staroście na czas 3 miesięcy


W niedziele 21 stycznia, funkcjonariusze ruchu drogowego kontrolowali prędkość w jednej z miejscowości na terenie gminy Głubczyce. Już po chwili na drodze krajowej nr 38 zatrzymali do kontroli samochód osobowy. Przyczyną kontroli było przekroczenie dozwolonej prędkości.

Funkcjonariusze zmierzyli prędkość Opla, a wynik na urządzeniu pomiarowym wskazał 103 km/h. Kierowcą okazał się 48-letni mieszkaniec powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego.

Policjanci za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym zatrzymali mu dokument, który następnie został przekazany do starostwa na okres 3 miesięcy. Mężczyzna został ukarany wysokim mandatem karnym oraz na jego konto punktowe doliczono 10 punktów karnych.

Nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wielu wypadków, w których bardzo często uczestnicy ruchu drogowego tracą zdrowie, a nawet życie. Jazda o ponad 50 km/h więcej w obszarze zabudowanym jest niebezpieczna. Kierujący nie są świadomi, że pieszy w zderzeniu z pojazdem nie ma najmniejszych szans na przeżycie.

Poprzedni artykułStarania o przywrócenie ruchu kolejowego
Następny artykułZ orszakiem 3 króli [koncert]
Komenda Powiatowa Policji w Głubczycach