Bezpieczne ferie z harcerzami

0

Harcerze mogli zobaczyć pracę codzienną policjantów. Nie zabrakło atrakcji, takich jak możliwość zobaczenia radiowozu, czy nawet stanąć oko w oko z policyjnym psem


To nie pierwsze takie spotkanie z harcerzami. Policjanci w ramach prowadzonej akcji „bezpieczne ferie 2018”, częściej niż zwykle spotykają się z najmłodszymi oraz młodzieżą naszego powiatu. Tym razem to harcerze odwiedziły głubczycką komendę.

Odwiedzający mogli zobaczyć codzienną pracę funkcjonariusze. Główną atrakcją dla najmłodszych  było stanąć oko w oko z policyjnymi psami, oraz możliwość zobaczenie oznakowanego radiowozu. Podczas pobytu, policjanci nie zapomnieli o przekazaniu bardzo ważnej wiedzy, dotyczącej bezpiecznego spędzania wolnego czasu, którego nie brakuje podczas ferii zimowych.

Pamiętajmy, by podczas zimowego wypoczynku nie tracić czujności. Musimy wykazać się wzmożoną czujnością. Zwracajmy uwagę gdzie bawią się nasze pociechy i w jaki sposób spędzają wolny czas. Wystrzegajmy się zabaw na zamarzniętych rzekach czy akwenach wodnych, tam grubość tafli lodu może być nie wystarczająca by nas utrzymać. Nie możemy zapomnieć również o bardzo ważnych, elementach odblaskowych podczas wieczornych spacerów.