Bezpieczne ferie

0
Bezpieczne ferie / © fot. KP Policji Głubczyce

Dla wielu z nas ferie, to wyczekiwany moment odpoczynku. Pamiętajmy by czas ten spędzić w sposób bezpieczny


Najmłodsi mieszkańcy naszego powiatu, podczas spotkań z policjantami mogą poznać podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku.

Już od kilku dni funkcjonariusze z głubczyckiej komendy biorą udział w spotkaniach z najmłodszymi w szkołach i przedszkolach na terenie naszego powiatu. Podczas spotkań przekazywana jest niezbędna wiedza dotycząca bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku.

Czas ferii to również wczesna pora zapadania zmroku, a co za tym idzie obowiązek używania elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym, dlatego mundurowi w trakcie spotkania rozdają odblaski, by móc je potem ubrać i dzięki temu być bardziej widocznym.

Bezpieczeństwo to nie tylko elementy odblaskowe, ale również odpowiednie zachowanie na drogach podczas podróży samochodem czy autobusem.

Głubczycka Policja zorganizowała od 12 do 28 stycznia kontrole autobusów w Głubczycach na ul. Dworcowej (parking starego dworca PKP) w godzinach 7:00 – 8:00.

Pamiętajmy by czas odpoczynku był dla nas przyjemny i bezpieczny. Zadbajmy o swoje i innych bezpieczeństwo. Na drodze nie jesteśmy sami, a warunki są bardzo zmienne. Przygotujmy odpowiednio swój pojazd do zimowej podróży.