ZUS celuje w lekarzy z Głubczyc

0

Już za niecałe pół roku lekarze uprawnieni do wystawiania zwolnień lekarskich, będą musieli to robić wyłącznie w formie elektronicznej


ZUS chce pomóc lekarzom z 25 placówek medycznych z Głubczyc i powiatu – proponuje umowę i darmowe szkolenia. Powód? Tylko 3 proc. zwolnień lekarskich w regionie jest wystawianych w formie elektronicznej.

Do 25 placówek medycznych z Głubczyc i okolicy trafi specjalna oferta z opolskiego ZUS. To propozycja umowy o współpracy w zakresie zastąpienia zaświadczeń lekarskich w formie papierowej zaświadczeniami w formie elektronicznej. ZUS chce podać rękę niepublicznym i publicznym zakładom opieki zdrowotnej i innym jednostkom, gdzie jest prowadzona praktyka lekarska w dowolnej formie organizacyjno-prawnej.

– Zachęcamy kierujących placówkami medycznymi ale też osoby fizyczne z praktyką lekarską na terenie Głubczyc i całego powiatu, by poważnie przemyśleli naszą propozycję. Oferujemy nie tylko broszury i ulotki dostępne w naszych obiektach, ale też ekspertów, którzy na miejscu, w Państwa przychodni, zakładzie czy ośrodku przeszkolą zainteresowanych lekarzy i członków personelu – zapewnia Antoni Malaka, dyrektor opolskiego ZUS.

Wdrożenie nowego sposobu wystawiania zaświadczeń lekarskich przesunięto o pół roku, bo pierwotnie miał funkcjonować już od 1 stycznia. Od dwóch lat lekarze mogą to robić dwutorowo, czyli tradycyjnie i elektronicznie. Jednak już za kilka miesięcy jedną dopuszczalną prawnie formą będzie ta druga opcja.

W ostatnim kwartale minionego roku do palcówek ZUS w regionie, w tym do głubczyckiego inspektoratu wpłynęło ponad 154 tys. zwolnień lekarskich, z czego niespełna 4373 wystawionych było elektronicznie – czyli tylko 3 proc.

– Po podpisaniu umowy gwarantujemy, że nasi pracownicy wszystkim chętnym założą profil na Platformie Usług Elektronicznych i pokażą lekarzom jak sprawnie wystawić elektroniczne zwolnienie. Chcemy praktycznie wskazać jakie konkretne korzyści wynikają z e-zwolnienia, bo termin wejścia w życie tej formuły szybko się zbliża i nie warto z tym czekać do ostatniego dnia – wyjaśnia Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik ZUS.

ZUS nie ukrywa, że liczy na wymierne efekty propozycji skierowanej do 450 placówek z województwa opolskiego. Owocem akcji mają być umowy o współpracy w dziedzinie popularyzacji elektronicznej formy wystawiania zaświadczeń przez opolski personel medyczny.

Sebastian Szczurek
Rzecznik Regionalny ZUS
Województwa Opolskiego

Całość materiału (tekst, audio, foto) nadesłana przez Rzecznika Prasowego ZUS

Poprzedni artykułFinał WOŚP
Następny artykuł2018 rokiem harcerstwa
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804