Wesprzyj WOŚP wysyłając SMS

0

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wraz z portalem SerwerSMS.pl uruchomiła kolejną formę wsparcia 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


Obok tradycyjnej kwesty wolontariuszy, która już 14 stycznia odbędzie się na ulicach miast i miasteczek na całym świecie, swoje wsparcie dla wyrównania szans w leczeniu noworodków można okazać również w cyfrowej rzeczywistości. Fundacja WOŚP udostępniła już 16 różnych sposobów wsparcia celu tegorocznego Finału.

Najnowszą z możliwości jest wysłanie specjalnej wiadomości SMS o treści SERCE na numer 75 565. Numer jest już aktywny. Swoje wiadomości można wysyłać do 22 stycznia 2018 roku

Koszt wysłania jednej wiadomości SMS wynosi 5 PLN NETTO (6,15 PLN z VAT).

Lista wszystkich możliwości wsparcia celu 26. Finału WOŚP dostępna jest na stronie internetowej wspieraj.wosp.org.pl.

Fundacja WOŚP dziękuje wszystkim operatorom, którzy przekazali swój przychód na rzecz 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Dzięki nawet najdrobniejszym wpłatom i zaangażowaniu w działania Fundacji, Orkiestra jest w stanie podnosić poziom polskiej medycyny dziecięcej i sprawiać, by każde nowonarodzone dziecko, mogło skorzystać z zakupionego sprzętu.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. W ciągu poprzednich 25. Finałów WOŚP Orkiestra zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 825 mln PLN.

26 Finał WOŚP odbędzie się 14 stycznia 2018, a jego celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

W drugą niedzielę stycznia 120 tysięcy wolontariuszy będzie kwestowało na rzecz WOŚP na ulicach nie tylko Polski, ale i kilkudziesięciu miast na całym świecie. Odbędzie się wiele tysięcy koncertów, imprez, happeningów i organizowanych całkowicie oddolnie wydarzeń, a o godzinie 20:00 tradycyjnie niebo rozświetli „Światełko do nieba” – happening będący punktem kulminacyjnym całodziennej akcji.

Kontakt:

Krzysztof Dobies
Rzecznik prasowy Fundacji WOŚP
e-mail: rzecznik@wosp.org.pl

Biuro Prasowe Fundacji WOŚP
tel. 695 870 020

Poprzedni artykułZ ziemi głubczyckiej na ziemię koreańską [WYBORCZA]
Następny artykułKarnawał w Równem
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804