Dni honorowego krwiodawstwa

0
Dni honorowego krwiodawstwa / © fot. KHDK Głubczyce

1 grudnia o godz. 17:00 w siedzibie Urzędu Miejskiego odbyło się doroczne spotkanie Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK w Głubczycach podsumowujące działalność tej organizacji w 2017 r.


Zostało zorganizowane „Pod Magnolią” w ramach obchodów tzw. Dni Honorowego Krwiodawstwa. Przybyli tu zaproszeni goście. Wśród nich: wiceprezes Zarządu Oddziału Rejonowego PCK w Opolu – Janusz Mogielnicki, członek Zarządu tegoż oddziału – Ryszard Furtak, burmistrz – Adam Krupa, wicedyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych w Głubczycach – Tomasz Kaliwoda, Maria Farasiewicz – rzecznik idei czerwonokrzyskiej na ziemi głubczyckiej, Beata Lehun – koordynator akcji „Młoda Krew” w ZSM, przedstawiciel OSP Grobniki, sponsorzy, krwiodawcy oraz ich rodziny. Uroczyste spotkanie w przedświątecznym już klimacie prowadziły panie: Elżbieta Kubal – prezes Zarządu Klubu HDK PCK w Głubczycach oraz Wioletta Makselan – wiceprezes Zarządu.

Dni honorowego krwiodawstwa / © fot. KHDK Głubczyce

W pierwszej części zebrania wspomniana wiceprezes przedstawiła rzeczowe i bogate treściowo sprawozdanie z szerokiej i owocnej działalności głubczyckiego Klubu HDK z uwzględnieniem licznych akcji pobory krwi, festynów krwiodawczych, współpracy z ZSM, imprez rekreacyjnych i sportowych, w których nasz Klub wiedzie prym nie tylko na Opolszczyźnie, ale także w kraju.

Wiele ciepłych słów pod adresem Klubu HDK w Głubczycach padło z ust gości. Wyrazili swą wdzięczność za każdą kroplę oddanej krwi, niesienie pomocy drugiemu człowiekowi, bezinteresowność, człowieczeństwo i swoiste bohaterstwo.

W kolejnym punkcie programu Elżbieta Kubal wespół z Wioletta Makselan wręczyły stosowne dyplomy i świąteczne stroiki, dziękując za współpracę, działalność na rzecz Klubu Krwiodawców i PCK oraz okazaną pomoc. A otrzymali je: burmistrz – Adam Krupa i Urząd Miejski, dyrektor ZSM – Jan Łata, Maria Farasiewicz, Beata Lehun, OSP Grobniki, przedstawiciele PCK z Opola oraz darczyńcy.

Przy tej okazji warto wspomnieć, że w październiku tego roku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „Gorączka złota” organizowanego przez Zarząd Okręgowego PCK w Opolu. Laureatem tego konkursu został głubczycki MECHANIK, zdobywając I miejsce w województwie. Otóż młodzież tej placówki w minionym roku szkolnym już po raz kolejny zbierała monety 1,2 i 5 groszowe na rzecz dzieci z ubogich rodzin. Ogółem zebrano 40 kg tego drogocennego kruszcu. Akcję koordynowały nauczycielki tej szkoły: wspomniana już Maria Farasiewicz i Beata Lehun.

Dziękujemy więc za ten gest dobroczynności i gratulujemy zwycięstwa!

Zarząd Klubu HDK PCK zachęca wszystkich ludzi dobrej woli do współpracy, a przede wszystkim otwartości serca i oddawania krwi – bezcennego daru!

Redakcja ZSM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.