Grobnicka Maltańska Wieczerza Wigilijna

0
Wigilia Maltańska w Zamku grobnickim / © fot. M. Kitka

Tradycją staje się Wigilia Maltańska w grobnickim zamku


Już drugi raz z rzędu w Grobnikach ma miejsce Wigilia Maltańska przygotowana przez wolontariuszy stowarzyszenia Centrum Wspierania Aktywności Społecznej “Inicjatywa” oraz wolontariuszy Maltańskiej Służby Medycznej z Grobnik.

Całe przedsięwzięcie wyszło naprawdę pięknie. Na Wigilię zaprosiliśmy osoby samotne, które większość posiłków spożywają w samotności. Postanowiliśmy takie osoby zaprosić do Zamku do Grobnik i ku naszemu pozytywnemu zaskoczeniu, wszyscy albo w znakomitej większości przyjęli zaproszenie. Sala na Zamku była pełna.

– mówi Paweł Buczek, radny Rady Miejskiej w Głubczycach, członek Maltańskiej Służby Medycznej, mieszkaniec Grobnik.

Dziękujemy zaproszonym gościom za przybycie.

Korzystając z okazji, że w Grobnikach odbywały się warsztaty plastyczne, muzyczne i teatralne – na Wigilii występowały dzieci ze swoimi przedstawieniami. Zaśpiewały kolędy i pastorałki, odbyły się jasełka (pantomima), można było podziwiać prace plastyczne.

Całość wyszła bardzo atrakcyjnie. Wszyscy byli zadowoleni, wzruszeni, jestem z tego bardzo zadowolony. Na pewno będziemy kontynuować przedsięwzięcie w konwencji Maltańskich Opłatków, zgodnie z wyznaczonymi zasadami i regułami, historią.

Myślę, że takie przedsięwzięcia mają sens

 

Poprzedni artykułWiadomości TV Pogranicze 2017.12.20
Następny artykułMedale w Kępnie i Lubiniu
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804