Społecznik roku 2017

0
Opolszczyzna aktywna społecznie / © fot. M. Kitka

W czwartek, 7 grudnia 2017 r. o godz. 17:00 w opolskim Teatrze im. Jana Kochanowskiego odbyła się gala OPOLSZCZYZNA AKTYWNA SPOŁECZNIE, a zorganizowana przez Urząd Marszałkowski w Opolu


Podczas uroczystości nastąpiło podsumowanie konkursu i wręczenie nagród laureatom konkursu w trzech kategoriach: „Barwy wolontariatu 2017”, „Społecznik Roku Województwa Opolskiego 2016” oraz „Opolska Niezapominajka’2016”.

Opolszczyzna aktywna społecznie / © fot. M. Kitka

Z przyjemnością informujemy, iż w gronie nagrodzonych znalazła się głubczyczanka – Maria Farasiewicz, wyróżniona statuetką Społecznik Roku Województwa Opolskiego.

A wręczenia symbolicznych statuetek i upominków w w/w kategoriach dokonali: marszałek województwa – Andrzej Buła oraz wicemarszałek – Stanisław Rakoczy.

Wśród licznie zgromadzonych tego wieczoru na widowni teatru zasiedli nie tylko nominowani i nagrodzeni, ale także przedstawiciele świata kultury, nauki, biznesu, samorządowcy, politycy, reprezentanci organizacji pozarządowych, stowarzyszeń i fundacji; ludzie dobrej woli i otwartego serca. Był to wieczór pozytywnych emocji i wielu wzruszeń.

Maria Farasiewicz do zaszczytnego tytułu „Społecznika Roku” została nominowana za swą wieloletnią pracę społeczną na rzecz integracji niepełnosprawnych z lokalnym środowiskiem, program BEZ BARIER, szerzenie idei krwiodawstwa, popularyzację i krzewienie kultury kresowej, organizację dorocznych koncertów charytatywnych OTWARTE SERCA, akcji dobroczynnych i szereg innych działań

Nagrodzeni na opolskiej gali to ludzie z pasją, którzy dostrzegają drugiego człowieka, niosą bezinteresowną pomoc. Oddani sprawie, poświęcają swój czas i życie prywatne. To ci, którzy czynią dobro i sprawiają innym radość. Zapaleńcy i altruiści. Do ich grona pani Maria niewątpliwie należy.

Podczas uroczystej gali nasza laureatka miała okazję zabrać głos i podzielić się swymi refleksjami na temat społecznictwa. Jej wypowiedź spotkała się z dużym aplauzem, więc znaczną część wieczoru spędziła na udzielaniu dziennikarzom wywiadów.

Ponad trzygodzinną galę uwieńczył znakomity koncert wspaniałej wokalistki – Moniki Kuszyńskiej, którą publiczność nagrodziła owacjami na stojąco.

Przypomnijmy, że przed kilku laty, jeszcze jako wokalista zespołu Varius Manx, uległa wypadkowi samochodowemu. Od tej pory porusza się na wózku inwalidzkim.

Całą uroczystość zakończył wykwintny bankiet.

Przy tej okazji warto wspomnieć, że w tym miłym wydarzeniu Marii Farasiewicz towarzyszyli przedstawiciele Głubczyckiego Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Płd. – Wsch.: prezes – Edward Wołoszyn, wiceprezes – Kazimierz Naumczyk, a także fotoreporter Mateusz Kitka.

Gratulujemy pani Marii tego zaszczytnego wyróżnienia, życząc dużo zdrowia, wytrwałości w działaniach społecznikowskich, dalszych sukcesów na niwie zawodowej i pomyślności w życiu osobistym.

Obszerna fotorelacja Mateusza Kitki na twojeglubczyce.pl oraz zdjęcia z gali na www.nto.pl.

Redakcja ZSM

Poprzedni artykułGłos Głubczyc / 2017 grudzień
Następny artykułCzad i ogień – obudź czujność!
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804