Sportowa sobota

0

W dzisiejszych czasach panuje powszechne przekonanie, że dzieci uwielbiają spędzać wolny czas tylko grając w gry komputerowe. Nic bardziej mylnego!


Naturalną potrzebą każdego dziecka był i nadal jest ruch! Już Wojciech Oczko, doktor medycyny i filozofii, nadworny lekarz królów polskich: Stefana Batorego i Zygmunta III Wazy, mawiał: „Ruch jest w stanie zastąpić prawie każdy lek, ale wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu”.

Mając więc to na względzie, od kilku lat organizujemy w szkole w Bogdanowicach co tydzień sportowe soboty. Nauczyciele wychowania fizycznego od 10:00 do 11:30 prowadzą zajęcia sportowe, na których dzieci grają w różne gry zespołowe lub ćwiczą na stepach, piłkach gimnastycznych lub specjalistycznych torach przeszkód. Robią wszystko co sprawia im radość i związane jest z ruchem. Przy pięknej pogodzie dzieci spędzają wspólnie czas na świeżym powietrzu, na szkolnym boisku lub siłowni. Trenują także Nordic Walking. Gdy aura nam nie sprzyja ćwiczą na sali gimnastycznej.

Nasze sportowe soboty trwają już trzeci rok a zainteresowanie wśród uczniów jest bardzo duże. Cieszy nas fakt, że wymyśliliśmy w naszej szkole, której hasłem jest: „Mała szkoła – wielkie możliwości” tak atrakcyjną formę aktywnego spędzania czasu wolnego, która podoba się naszym podopiecznym.

Nauczyciele wychowania fizycznego

 

Poprzedni artykułAnielskie chóry w Filharmonii Pomorskiej
Następny artykułMistrzostwa badmintona w Białymstoku
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804