Złoty kamerton Chóru Cantabile!

0
Sukces Chóru Cantabile w Bydgoszczy / © fot. palac.bydgoszcz.pl

W dniach od 17 19 listopada 2017 roku chór „Cantabile” działający przy Szkole Podstawowej nr 3 w Głubczycach pod kierunkiem Ewy Maleńczyk uczestniczył w XXXVII Ogólnopolskim Konkursie Chórów A cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy


Udział w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów chóralnych zakończył się dla naszych młodych chórzystów wielkim sukcesem! Chór otrzymał Złoty Kamerton oraz Nagrodę specjalną Wojewody Kujawsko-Pomorskiego. Chór Cantabile powstał we wrześniu 2014 roku.

W Bydgoszczy młodzi wykonawcy występują w sali Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego, słynącej z doskonałej akustyki, gdzie mają możliwość zaprezentowania swoich umiejętności w idealnych warunkach koncertowych, podkreślających w wyjątkowy sposób walory śpiewu a cappella. Dla uczestników Konkursu jest to nobilitujące i niezapomniane wrażenie artystyczne. Cenią także możliwość zaśpiewania podczas koncertów towarzyszących, m.in. w salach Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego czy bydgoskich kościołach. Co roku do Bydgoszczy przyjeżdża około 20 chórów z całej Polski, co daje ponad tysiąc osobową grupę rozśpiewanych chórzystów.

Tak o konkursie mówi Jerzy Stanecki – profesor Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, który w tegorocznej edycji konkursu pełnił funkcję przewodniczącego jury:

„Obserwuję od wielu już lat znakomity rozwój rozgrywanego w Bydgoszczy Finału Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży, którego organizatorem jest Pałac Młodzieży. Niesamowita, twórcza atmosfera, wspaniałe zaangażowanie wszystkich młodych wykonawców, dyrygentów i organizatorów, ogromna praca wychowawcza, która dokonuje się przez cały rok w placówkach szkolnych, a jej uhonorowaniem jest występ w Bydgoszczy, wyjątkowe przeżycia, które tu się dokonują, pozostawiając w życiu tylu setek młodych ludzi niezatarty, niezwykle pozytywny ślad – oto część wielkiego dorobku bydgoskiego Konkursu. W świecie agresji i upadku autorytetów Konkurs stał się jedną z nielicznych społecznych enklaw w Polsce, w ramach których proponuje się dzieciom i młodzieży najlepsze wzorce pedagogiczne i wychowawcze. Pałacowi Młodzieży w Bydgoszczy gratuluję niezwykłej sprawności organizacyjnej i wielkiego zaangażowania, życząc jednocześnie wielu dalszych sukcesów w organizacji i dalszej promocji imprezy”.

Udział w tego typu konkursie wymaga od całego zespołu wielkiego zaangażowania i ciężkiej, systematycznej pracy skupiającej w sobie pracę nad emisją głosu, barwą oraz ekspresją. Jest to również wielka przyjemność wspólnego muzykowania i twórczego zaangażowania, co skutkuje sukcesem całego zespołu. Chór to również grupa fantastycznych młodych ludzi tworzących wielką muzyczną rodzinę.

Wszystkim członkom zespołu serdecznie gratuluję i dziękuję

dyrygent Ewa Maleńczyk

Dodatkowe informacje: http://www.chory.palac.bydgoszcz.pl/

Poprzedni artykułKomunikat GWiK Głubczyce ws wody w Mokrem
Następny artykułAnielskie chóry w Filharmonii Pomorskiej
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804