Powiedzmy „nie” demoralizacji młodzieży

0
Akcja "NIE" dla demoralizacji młodzieży / © fot. KP Policji Głubczyce

Głubczyccy policjanci prowadzili wzmożone działania w rejonie szkół na terenie powiatu


Funkcjonariusze zwracali przede wszystkim uwagę na przejawy demoralizacji młodzieży. Dodatkowe patrole pojawiły się w obrębie między innymi placówek oświatowych. Celem akcji było uświadomienie młodym ludziom jakie niebezpieczeństwa niosą ze sobą czyny zabronione.

Działania skierowane były w szczególności do uczniów szkół na terenie powiatu głubczyckiego. Dodatkowe patrole pojawiły się w obrębie placówek dydaktycznych oraz w miejscach gdzie młodzi ludzie się grupują. Celem akcji było uświadomienie młodym ludziom do czego może doprowadzić wczesne np. spożywanie alkoholu czy palenie papierosów oraz zażywanie innych nielegalnych substancji.

Młodzież korzystając z przerw między lekcjami, najczęściej udaje się w miejsca niewidoczne dla nauczycieli i tam palą papierosy czy zażywają inne zabronione substancje

Funkcjonariusze wychodząc naprzeciw takim problemom zorganizowali akcję uświadomienia młodych ludzi. Często jest tak, że pewne zabronione czyny są według młodzieży modne. W ten sposób mogą wpaść w nałóg czy zagrozić w realny sposób swojemu życiu i zdrowiu. Rozmowa z policjantem wpływa na przeciwdziałanie takim zjawiskom, wiedzą że nie są bezkarni i oraz nie są niewidoczni.

Przypominamy! osoby które sprzedają towar dostępny od 18 roku życia, nieletnim również ponoszą konsekwencje prawne. Grozi za to utrata koncesji oraz bardzo wysoka kara grzywny.

KP Policji Głubczyce

 

Poprzedni artykułGłubczyckie medale na Grand Prix Karate WKF
Następny artykułAtrakcje Głubczyckich Dni Kultury 2017
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804