Wojewódzki Festyn OHP na pożegnanie lata

0
Festyn OHP na koniec lata / © fot. M. Kitka

W dniu 5 października 2017 roku młodzież Opolskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy uczestniczyła w Wojewódzkim Festynie na Pożegnanie Lata zorganizowanym przez Hufiec Pracy 8 – 1 w Głubczycach


Festyn odbył się na strzelnicy w głubczyckim Lesie „Marysieńka”, dzięki uprzejmości Zakładu Karnego w Głubczycach. Imprezę swoją obecnością wzbogacili zaproszeni goście: pan dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych w Głubczycach Jan Łata, pedagog szkolny pani Ewa Wyrwalec oraz Komendant Wojewódzki OWK OHP, pan Dariusz Medoliński. Młodzież, stanowiąca siedmioosobowe drużyny z Polanowic, Olesna, Kędzierzyna Koźla, Dąbrówki Dolnej, Nysy, Brzegu, Opola, Namysłowa oraz Głubczyc podjęła wyzwanie, stając do zawodów strzeleckich.

Panowie z Koła Łowieckiego „Odyniec” rozpoczęli zawody od przybliżenia młodzieży zasad dotyczących posługiwania się bronią, mając na względzie zapewnienie uczestnikom należytego bezpieczeństwa na strzelnicy. Każdy, stający do zawodów, miał prawo oddać pięć strzałów do tarczy, z czego punkty zliczano z trzech strzałów oddanych najlepiej. Młodym uczestnikom zawodów owa konkurencja sprawiła olbrzymią przyjemność, co owocowało w ich wielkim zaangażowaniu i zdyscyplinowaniu podczas oddawanych strzałów, tym bardziej, że większość z nich po raz pierwszy miała okazję zmierzyć się w konkurencji strzeleckiej.

Kolejnym punktem festynu był udział w torze przeszkód, przygotowanym przez młodzież głubczyckiego hufca pracy. Tor przeszkód przewidywał następujące konkurencję: rzut kaloszem do wiadra, wypicie szklanki soku owocowego, rzut granatami do skrzyni, obranie ziemniaka, przeniesienie ping ponga na łyżce. W tej konkurencji również udział wzięli wszyscy uczestnicy imprezy. Ta część programu wywołała salwy śmiechu wśród młodzieży i kadry wychowawczej, wprawiając wszystkich w doskonałe humory, wprowadzając nastrój zdrowej rywalizacji opartej przede wszystkim na dobrej zabawie i budowaniu atmosfery otwartości sprzyjającej integracji młodzieży uczestniczącej w zabawie.

Po wyczerpujących dyscyplinach sportowych uczestnicy zasiedli do wspólnego grillowania, podczas, którego mieli możliwość wymiany doświadczeń i rozmów z rówieśnikami. Imprezę zwieńczyło rozdanie młodzieży pamiątkowych plakietek oraz słodkich podarunków. Organizatorzy z całego serca dziękują wszystkim drużyną za przybycie i wspólną zabawę. Dziękujemy!

Ksenia Domerecka, Agnieszka Liphardt

Poprzedni artykułKoncert galowy Senioraliów 2017 [FOTO]
Następny artykułPolskiemu Państwu Podziemnemu
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804