“Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”

0
Kręci mnie bezpieczeństwo / © fot. KPP Głubczyce

Głubczyccy i kietrzańscy policjanci w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”, w ciągu kilku ostatnich dni zawitali do kolejnych przedszkolaków i uczniów powiatu


Pogadanki ukierunkowane są na zwiększanie bezpieczeństwa pieszych. Cała akcja objęta jest patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka.

Prowadzone działania ukierunkowane były na zapewnienie bezpieczeństwa w obrębie placówek oświatowych, przy których służbę pełnili policjanci ruchu drogowego. Ponadto dzieci miały okazję wysłuchać prelekcji na temat bezpieczeństwa na drodze prowadzonych przez Dzielnicowych Komisariatu Policji w Kietrzu. Następnie w ramach zajęć praktycznych same demonstrowały bezpieczne przejście przez ulicę.

Pociechy uczyły się również, jak bezpiecznie dotrzeć na zajęcia, a potem wrócić do domu oraz dlaczego należy nosić odblaski. Ponadto policjanci przypomnieli numery alarmowe i omówili zasady z ich korzystania. Uczniowie zostali także zapoznani z zasadami związanymi z bezpieczeństwem podczas zabawy na placu zabaw oraz ćwiczyli pozycję żółwia, która jest przydatna w sytuacji spotkania się dziecka z niebezpiecznym psem.

Policjanci zawitali do:
Szkoły Podstawowej we Włodzieninie,
Publicznego Przedszkola we Włodzieninie,
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baborowie,
Niepublicznego punktu przedszkolnego „Piccolino” w Głubczycach,
Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Głubczycach,
Publicznej Szkoły Podstawowej w Kietrzu,
Specjalistycznego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Głubczycach.

Źródło: KPP Głubczyce

 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.