O Festiwalu Cittaslow “Barwy jesieni”

0
Festiwal Cittaslow Barwy jesieni / © fot. M. Kitka

W sobotę 23 września, czyli pierwszego dnia kalendarzowej jesieni w Miejskim Ośrodku Kultury w Głubczycach odbył się pierwszy lokalny Festiwal Cittaslow “Barwy jesieni”


Festiwal zorganizowany został przez Burmistrza Głubczyc oraz Głubczycką Radę seniorów w ramach tzw. SENIORALIÓW.

Relacja Marii Farasiewicz

W pierwszej wersji miał on mieć miejsce w amfiteatrze, w scenerii plenerowej, lecz ze względu na niesprzyjającą aurę został przeniesiony do MOK-u.
Tego dnia od godz. 14:00 do 19:00 sala widowiskowa w scenografii alei parkowej tętniła życiem! Najpierw uroczyste otwarcie przez wiceburmistrza Kazimierza Bedryja w asyście przewodniczącego Rady Seniorów – Janusza Peczkisa. Potem występ chóru FENIX w koncercie „Na ludową nutę” pod kier. Józefa Kaniowskiego. Następnie „Polskie i światowe przeboje” w realizacji dzieci i młodzieży Studia Piosenki Akord z MOK działającego pod kier. Ewy Maleńczyk.

W kolejnym punkcie programu barwne widowisko poetycko-muzyczne „Jesienne róże” w reż. Marii Farasiewicz a w wykonaniu Grupy Estradowej MIRIAM-MOK oraz teatru TRADYCJA ZSM z gościnnym udziałem barytona – Tomasza Wierzby. Widzowie mogli się tu przenieść w świat piosenek i wierszy z motywem jesieni – od retro po współczesne.

Żywiołowo reagująca publiczność dała się ponieść emocjom

Kulminacyjny punkt Festiwalu stanowił występ gwiazdy wieczoru – duetu „Kola i Jola” ze Śląska. Znakomite artystki znane z TV Silesia, porwały widownię do tańca, a’propos – śpiewającą wespół ich przeboje. Musiał być więc biss!
Wspaniali odbiorcy nie szczędzili braw występującym.

Festiwal Cittaslow prowadziła Maria Farasiewicz – kierownik artystyczny przedsięwzięcia, a koordynatorem tegoż z ramienia Urzędu Miejskiego był Paweł Maleńczyk.

W ramach Festiwalu zaprezentowali się też lokalni wystawcy, twórcy ludowi ze swoimi rękodziełami, ulokowani w holu MOK-u.
Festiwal cittaslow to impreza promująca miasto, dobry styl życia, tego, co lokalne, rodzime, regionalne: rzemiosło, rękodzieło, tradycję, kulturę, ofertę kulinarną, itd.

Trzeba przyznać, że impreza ta była naprawdę udana, tak ku zadowoleniu organizatorów jak i uczestników.

Poprzedni artykułZbliża się rocznica powstania Państwa Podziemnego
Następny artykułGłos Głubczyc / 2017 październik
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804