78. rocznica agresji sowieckiej

0
Obchody 78. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę / © fot. ZHP

W dniu 15.09.2017 r. zorganizowane zostały uroczystości upamiętniające 78. Rocznicę Agresji Sowieckiej na Polskę oraz Dzień Sybiraka, w których uczestniczyła Komenda Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Głubczycach


Obchody rozpoczęły się przed Pomnikiem Sybiraków i „Kamieniem Pamięci” na Cmentarzu Komunalnym w Głubczycach od uroczystego Apelu z udziałem władz samorządowych, związków kombatanckich, przedstawicieli organizacji społecznych, lokalnej prasy i telewizji, dyrektorów szkół i przedszkoli, Pocztów Sztandarowych oraz zuchów, harcerzy, młodzieży szkolnej i przedszkolaków.

Po apelu głos zabrał Prezes Oddziału Głubczyckiego Stowarzyszenia Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, Pan Edward Wołoszyn, który swym przemówieniem zachęcał do podtrzymywania pamięci o Kresowiakach i rodakach deportowanych w głąb Syberii. Uroczystości zakończyły się montażem słowno-muzycznym pod przewodnictwem druha Józefa Kaniowskiego, po którym delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze oddając hołd bohaterom września 39 roku.

Data 17 września 1939 r. ta powinna być ciągle obecna w naszej świadomości i pamięci o polskich żołnierzach stających w nierównej walce z miażdżącymi siłami najeźdźców.

dh. Joanna Herbut

Fot. ZHP, Jan Wac.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.