78. rocznica agresji sowieckiej

0
Obchody 78. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę / © fot. ZHP

W dniu 15.09.2017 r. zorganizowane zostały uroczystości upamiętniające 78. Rocznicę Agresji Sowieckiej na Polskę oraz Dzień Sybiraka, w których uczestniczyła Komenda Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Głubczycach


Obchody rozpoczęły się przed Pomnikiem Sybiraków i „Kamieniem Pamięci” na Cmentarzu Komunalnym w Głubczycach od uroczystego Apelu z udziałem władz samorządowych, związków kombatanckich, przedstawicieli organizacji społecznych, lokalnej prasy i telewizji, dyrektorów szkół i przedszkoli, Pocztów Sztandarowych oraz zuchów, harcerzy, młodzieży szkolnej i przedszkolaków.

Po apelu głos zabrał Prezes Oddziału Głubczyckiego Stowarzyszenia Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, Pan Edward Wołoszyn, który swym przemówieniem zachęcał do podtrzymywania pamięci o Kresowiakach i rodakach deportowanych w głąb Syberii. Uroczystości zakończyły się montażem słowno-muzycznym pod przewodnictwem druha Józefa Kaniowskiego, po którym delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze oddając hołd bohaterom września 39 roku.

Data 17 września 1939 r. ta powinna być ciągle obecna w naszej świadomości i pamięci o polskich żołnierzach stających w nierównej walce z miażdżącymi siłami najeźdźców.

dh. Joanna Herbut

Fot. ZHP, Jan Wac.

Poprzedni artykuł120 lat OSP Grobniki [FOTO]
Następny artykułOtwarcie drogi Wojnowice – Nowa Cerekwia
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804