ZUS dla firm – „Tydzień Przedsiębiorcy”

0

Opolski ZUS organizuje “Tydzień Przedsiębiorcy” między 11 a 15 września


Rewolucyjne zmiany w opłacaniu składek czyli e-Składka, elektroniczne zwolnienia lekarskie i delegowanie pracowników za granicę. To zagadnienia, które podczas „Tygodnia Przedsiębiorcy” objaśnią pracownicy inspektoratu ZUS w Głubczycach. Wydarzenie 15 września, ale na bezpłatne seminaria i szkolenia można zapisywać się już teraz.

Opolski ZUS organizuje “Tydzień Przedsiębiorcy” między 11 a 15 września. Swój udział w wydarzeniu będzie miał głubczycki inspektorat. Na firmy i przedsiębiorców z regionu czeka bogata oferta bezpłatnych szkoleń i seminariów. Już teraz warto zapoznać się propozycjami, wybrać optymalne szkolenie i się zapisać.

– W ramach szkolenia “e-Składka” – nowy wymiar rozliczeń, nasi pracownicy wyjaśnią co zmieni się w opłacaniu składek już od stycznia. Zmiany będą zasadnicze, bo każdy płatnik będzie mieć od nowego roku indywidualny numer rachunku składkowego. Nasi eksperci wyjaśnią, jak to wpłynie na comiesięczne rozliczenia z Zakładem

– tłumaczy Katarzyna Tromsa, kierownik inspektoratu w Głubczycach.

Przedsiębiorcom wysyłającym pracowników za granicę – w ramach szkolenia “Delegowanie pracowników w świetle przepisów prawa unijnego” – przybliżona zostanie kwestia wydawania zaświadczeń A1 oraz zasad wysyłania za granicę pracowników do krajów Unii Europejskiej. Ten temat powinien zainteresować firmy z regionu, bo opolski oddział ZUS jest w krajowej czołówce wydawania zaświadczeń dla migrujących pracowników.
Będzie można dowiedzieć się też, o co chodzi w najpopularniejszych oszustwach ubezpieczeniowych: fikcyjnych umowach o pracę, pozornym przenoszeniu firmy za granicę, zaniżaniu składki wypadkowej czy źle rozumianym outsourcingu pracowniczym.

– Od lipca przyszłego roku elektroniczne zwolnienia lekarskie staną się standardem

Dlatego przygotowaliśmy szkolenie z zakresu obsługi e-ZLA w firmie. Warto poznać temat, bo termin ogromnej zmiany w tej materii szybko się zbliża – dodaje Katarzyna Tromsa.

Otwarte szkolenia odbędą się w siedzibie głubczyckiej placówki ZUS przy ul. Chrobrego 5. Szczegółowy harmonogram szkoleń głubczyckiego “Tygodnia Przedsiębiorcy”, znajduje się na stronie www.zus.pl, w zakładce “Tydzień Przedsiębiorcy” – Seminaria/Harmonogramy. Zapisy na seminaria i szkolenia pod nr tel.: 77 471 02 60

Sebastian Szczurek
regionalny rzecznik prasowy ZUS
w województwie opolskim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.