Konopnicka i Mickiewicza z nowym asfaltem

0

Po długich oczekiwaniach, ul. Konopnicka oraz ul. Mickiewicza w Głubczycach ma nową nawierzchnię asfaltową


Jesteśmy na ul. Konopnickiej. W dniu dzisiejszym, firma która wygrała przetarg wykonuje drugą, asfaltową warstwę ścieralną drogi. Jutro pracę będą kontynuowane. Do końca tygodnia będzie zrealizowana także warstwa ścieralna ul. Mickiewicza.

TG: Jesteśmy przed sklepem Lewiatan przy skrzyżowaniu ul. Bończyka i ul. Konopnickiej.

– Tak. Parking jest właśnie odnawiany, aby klienci mieli gdzie parkować i wygodniej podjeżdżać wózkami do samochodów. Poprzedni jego stan już od dłuższego czasu wymagał interwencji budowlanej. – mówi właściciel sklepu. Nadarzyła się okazja, droga jest odnawiana więc dlaczego z niej nie skorzystać i ze sprzętu, który tutaj pracuje?

Inwestycja w części otaczającej sklep, jest finansowana przez Państwa Melnarowiczów z ich prywatnych środków

– Mamy satysfakcję, że właściciele terenu przyległego do sklepu “Lewiatan” zdecydowali się na wykonanie, odnowienie parkingu. W ten sposób powstanie kompleksowo zagospodarowany teren.

Cieszymy się, że wspólnie możemy zrealizować przestrzeń w Głubczycach, która będzie bezpieczniejsza, piękniejsza i bardziej przyjazna naszym mieszkańcom

– mówi Kazimierz Bedryj, wiceburmistrz Głubczyc.

Zadowolenie z inwestycji wyraża także wieloletni dyrektor Liceum Ogólnokształcącego, radny miejski Pan Edward Wołoszyn.

W imieniu mieszkańców ul. Mickiewicza i ul. Bończyka oraz ul. Konopnickiej, chcę wyrazić zadowolenie i radość z tego, że po pewnych oporach i przeszkodach – różnego rodzaju, organizacyjnych, pogodowych – wreszcie dobiega końca ta inwestycja.

Cieszą się mieszkańcy z tego, że mają ładne chodniki, drogę, że łatwiej będzie chodzić, jeździć. Dzieci też to wykorzystują, bo jak widać na rolkach i wrotkach urządzają sobie przejażdżki. Oczekiwanie na tą zmianę trwało dosyć długo, dlatego radość mieszkańców jest tym większa. Przez te całe lata chodzili i jeździli niestety ale po bardzo zdewastowanych odcinkach drogi. Cieszymy się, że nadszedł tego koniec.

TG: Ulice, na których się znajdujemy to bezpośrednia okolica szpitala. Są tu osiedla, bloki, domki jednorodzinne – tak więc przestrzeń istotna, gęstość zaludnienia duża. Istotne jest to, by było bezpiecznie i funkcjonalnie.

Tak. Czekaliśmy na swoją kolej bez nagabywania Pana burmistrza i Urzędu, bo rozumiemy, że były ważniejsze odcinki inwestycyjne. W mieście robi się coraz ładniej, przyjaźniej i bezpieczniej.

Drogi są coraz lepsze. Przyszedł czas na ten zakątek, tą okolicę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.