Konopnicka i Mickiewicza z nowym asfaltem

0

Po długich oczekiwaniach, ul. Konopnicka oraz ul. Mickiewicza w Głubczycach ma nową nawierzchnię asfaltową


Jesteśmy na ul. Konopnickiej. W dniu dzisiejszym, firma która wygrała przetarg wykonuje drugą, asfaltową warstwę ścieralną drogi. Jutro pracę będą kontynuowane. Do końca tygodnia będzie zrealizowana także warstwa ścieralna ul. Mickiewicza.

TG: Jesteśmy przed sklepem Lewiatan przy skrzyżowaniu ul. Bończyka i ul. Konopnickiej.

– Tak. Parking jest właśnie odnawiany, aby klienci mieli gdzie parkować i wygodniej podjeżdżać wózkami do samochodów. Poprzedni jego stan już od dłuższego czasu wymagał interwencji budowlanej. – mówi właściciel sklepu. Nadarzyła się okazja, droga jest odnawiana więc dlaczego z niej nie skorzystać i ze sprzętu, który tutaj pracuje?

Inwestycja w części otaczającej sklep, jest finansowana przez Państwa Melnarowiczów z ich prywatnych środków

– Mamy satysfakcję, że właściciele terenu przyległego do sklepu “Lewiatan” zdecydowali się na wykonanie, odnowienie parkingu. W ten sposób powstanie kompleksowo zagospodarowany teren.

Cieszymy się, że wspólnie możemy zrealizować przestrzeń w Głubczycach, która będzie bezpieczniejsza, piękniejsza i bardziej przyjazna naszym mieszkańcom

– mówi Kazimierz Bedryj, wiceburmistrz Głubczyc.

Zadowolenie z inwestycji wyraża także wieloletni dyrektor Liceum Ogólnokształcącego, radny miejski Pan Edward Wołoszyn.

W imieniu mieszkańców ul. Mickiewicza i ul. Bończyka oraz ul. Konopnickiej, chcę wyrazić zadowolenie i radość z tego, że po pewnych oporach i przeszkodach – różnego rodzaju, organizacyjnych, pogodowych – wreszcie dobiega końca ta inwestycja.

Cieszą się mieszkańcy z tego, że mają ładne chodniki, drogę, że łatwiej będzie chodzić, jeździć. Dzieci też to wykorzystują, bo jak widać na rolkach i wrotkach urządzają sobie przejażdżki. Oczekiwanie na tą zmianę trwało dosyć długo, dlatego radość mieszkańców jest tym większa. Przez te całe lata chodzili i jeździli niestety ale po bardzo zdewastowanych odcinkach drogi. Cieszymy się, że nadszedł tego koniec.

TG: Ulice, na których się znajdujemy to bezpośrednia okolica szpitala. Są tu osiedla, bloki, domki jednorodzinne – tak więc przestrzeń istotna, gęstość zaludnienia duża. Istotne jest to, by było bezpiecznie i funkcjonalnie.

Tak. Czekaliśmy na swoją kolej bez nagabywania Pana burmistrza i Urzędu, bo rozumiemy, że były ważniejsze odcinki inwestycyjne. W mieście robi się coraz ładniej, przyjaźniej i bezpieczniej.

Drogi są coraz lepsze. Przyszedł czas na ten zakątek, tą okolicę

Poprzedni artykułPrace rewaloryzacyjne w Parku Miejskim
Następny artykułNowe odkrycia archeologiczne
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804