7 Piknik w Nowych Gołuszowicach

0

Sołectwo Nowe Gołuszowice, Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Społeczno-Zawodowego “Naprzeciw” zapraszają na “7 Piknik Integracyjny” w Nowych Gołuszowicach


Piknik połączony będzie ze zbiórką publiczną dla Dawida Herbuta z Posucic (gmina Branice).

Dawid prosi o pomoc. Choruje na Zespół Niemanna-Picka typu C. Kuracja miesięczna kosztuje ponad 20 tys zł. Chcemy Dawidowi pomóc, Państwo na pewno także!

Dawid urodził się w 2000 roku jako zdrowe dziecko. Choroba ujawniła się 11 lat później

Chorobę zdiagnozowano w Warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka. Jest to bardzo rzadka choroba, na którą choruje ok 40 osób. Jej objawami są m.in. duże trudności z mową, chodzeniem, przełykaniem. Lek na tę chorobę kosztuje 25 tys. zł miesięcznie. Rodziny nie stać na jego zakup. Na dzień dzisiejszy nie ma informacji czy lek będzie refundowany przez NFZ.

Rehabilitacja

Dawid jeździ codziennie na rehabilitację do szpitala w Głubczycach. Pracuje także z logopedą. Koszty leczenia i dojazdów do Głubczyc są bardzo duże.

Choroba należy do chorób metaboliczno-genetycznych. Raz w miesiącu Dawid jeździ do Warszawy do CZD. Dzięki Fundacji Polsat rodzina ma możliwość zbiórki pieniędzy na leczenie Dawida.

Jak pomóc

Darowizny celowe na leczenie Dawida prosimy kierować na konto:

FUNDACJA POLSAT

Plus Bank S.A. o/Warszawa

Nr konta: 21 1680 1248 0000 3333 4444 5555

Tytułem: Dawid Herbut 5158


Proszę, obejrzyj program TV Pogranicze i nie bądź obojętny wobec choroby na którą cierpi Dawid. Ty też możesz pomóc Dawidowi i jego rodzinie. Jeżeli możesz przyjedź 9 września do Nowych Gołuszowic. Dawid już dzisiaj dziękuje Tobie za pomoc.

 

Poprzedni artykułZiołowe Ogrody
Następny artykułPromocja książki “Moje podróże z lotką”
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804