Ostatni weekend wakacji

0

Ostatni wakacyjny weekend nieodzownie wiąże się ze zwiększonym ruchem


Dlatego w tym czasie, na drogach pojawi się więcej niż zwykle policjantów ruchu drogowego i prewencji. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo podróżujących. Policjanci będą przede wszystkim zwracać uwagę na trzeźwość oraz prędkość z jaką poruszają się kierowcy, w tym także motocykliści.

Przed nami ostatni wakacyjny weekend, podczas którego wielu z nas planuje powroty. Ważnym jest, żeby odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo swoje, bliskich, a także innych uczestników ruchu drogowego.

Na drogach Opolszczyzny pojawi się więcej niż zwykle policyjnych patroli. Funkcjonariusze wyposażeni w mierniki prędkości, nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami oraz alkomaty będą walczyć z piratami drogowymi.

Policjanci sprawdzać będą przede wszystkim trzeźwość kierowców, prędkość z jaką się poruszają, a także czy kierowcy i pasażerowie używają pasów bezpieczeństwa czy fotelików do przewożenia dzieci. Uwaga mundurowych skierowana będzie również na kierujących motocyklami.

Żeby podróż była bezpieczna, warto stosować się do kilku zasad:

  • nigdy nie wsiadać za kierownicę po alkoholu;
  • przed podróżą starać się wypocząć;
  • w czasie jazdy korzystać z pasów bezpieczeństwa, dzieci przewozić w fotelikach;
  • przed podróżą sprawdzić stan techniczny pojazdu (działanie świateł, sprawność układu hamulcowego) wyposażenie samochodu (trójkąt ostrzegawczy, gaśnicę) i potrzebne dokumenty (prawo jazdy, ubezpieczenie OC oraz dowód rejestracyjny),
  • przestrzegać ograniczeń prędkości, dostosować ją do aktualnie panujących warunków drogowych bowiem dobre warunki nie gwarantują bezpieczeństwa,
  • pamiętać o zastosowaniu zasady ograniczonego zaufania, szczególnie wobec pieszych i kierujących jednośladami – oni nie zawsze są widoczni na drogach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.