Nieobozowa Akcja Letnia ZHP

0
Nieobozowa Akcja Letnia ZHP 2017 / © fot. ZHP Głubczyce

W połowie sierpnia zakończyła się Nieobozowa Akcja Letnia – półkolonia w Stanicy – Schronisku w Ściborzycach Małych


Cała akcja podzielona została na dwa turnusy, w których łącznie udział wzięło ponad 70 osób, w tym harcerze, harcerskie młodzieżowe drużyny pożarnicze oraz młodzieżowe drużyny pożarnicze z gminy Głubczyce.

Półkolonie zorganizowało Stowarzyszenie Przyjaciół Harcerstwa w Głubczycach przy współpracy z Komendą Hufca Związku Harcerstwa Polskiego, Zarządem Miejsko-Gminnym Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Głubczyce, Powiatową Państwową Strażą Pożarną w Głubczycach oraz 10 Opolską Brygada Logistyczną. Z wizytacją na naszą półkolonie przybył Starosta głubczycki Pan Józef Kozina, członkowie Rady Przyjaciół Harcerstwa na czele z Burmistrzem Głubczyc, a zarazem Przewodniczącym RPH Panem Adamem Krupą, przedstawiciele służb mundurowych oraz lokalne media i telewizja.

Uczestnicy półkolonii brali udział w wycieczkach krajoznawczych na terenie województwa opolskiego, a po powrocie na Stanicę uczestniczyli w zajęciach z udziałem Staży Pożarnej.

Dzięki zaprzyjaźnionym jednostką OSP każdego dnia możliwe było zapoznanie uczestników z zasadami działania sprzętu pożarniczego oraz z zasadami bezpieczeństwa przeciwpożarowego, a także przeprowadzenie ćwiczeń bojowych i zawodów sportowo-pożarniczych.

Zmęczeni po całym dniu harcerze i przyszli strażacy spędzali czas na wspólnych zabawach i biesiadowaniu przy ognisku. Dzięki zapewnionym atrakcjom cały wypoczynek okazał się sukcesem i wszyscy uczestnicy wrócili zmęczeni ale szczęśliwi do swoich domów.

W tym miejscu pragniemy podziękować Komendantowi Miejsko-Gminnemu OSP gminy Głubczyce Panu kpt. Mateuszowi Szymuś za pomoc w organizacji całego przedsięwzięcia, wszystkim sponsorom, a przede wszystkim jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych z Lisięcic, Zawiszyc, Zubrzyc, Zopowy, Równego i Grobnik oraz całej kadrze instruktorskiej. To właśnie dzięki nim dzieci i młodzież z gminy Głubczyce mogła aktywnie i bezpiecznie spędzić wakacje.

dh. Joanna Kuc

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.