Święto Wojska Polskiego [ZHP]

0
Święto Wojska Polskiego / © ZHP Głubczyce

15 sierpnia Komenda Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Głubczycach, wraz z mieszkańcami miasta wspólnie obchodziła Święto Wojska Polskiego, Święto Wniebowzięcia Maryi Panny oraz 97 rocznicę Bitwy Warszawskiej, zwanej także „Cudem nad Wisłą”


O godzinie 11:00 odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Głubczycach. Następnie zgromadzeni udali się przed Pomnik Czynu Zbrojnego, gdzie honorową wartę pełnili żołnierze z 10 Opolskiej Brygady Logistycznej, harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego i młodzież z Ochotniczej Straży Pożarnej. Uroczystość rozpoczęła się odegraniem hymnu państwowego. Wśród zgromadzonych gości nie zabrakło władz samorządowych, szkolnych Pocztów Sztandarowych, przedstawicieli instytucji i zakładów pracy, harcerzy, oraz młodzieży z OSP. Na zakończenie delegacje złożyły kwiaty przed Pomnikiem Czynu Zbrojnego.

Po uroczystości, harcerze z Komendy Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Głubczycach, wraz z młodzieżą z Ochotniczych Straży Pożarnych i z żołnierzami 10 Opolskiej Brygady Logistycznej udali się do Opola na obchody Święta Wojska Polskiego. Udział w tej uroczystości wzięli również burmistrz Głubczyc, Adam Krupa i starosta Głubczycki, Józef Kozina. Na Placu Wolności odbył się żołnierski piknik, na którym pokazano uzbrojenie i podstawowe wyposażenie żołnierza oraz sprzęt i pojazdy wojskowe. Przybyli goście mieli również okazję poczęstować się tradycyjną wojskową grochówką. Z okazji Święta Wojska Polskiego delegacja harcerzy z Komendy Hufca ZHP w Głubczycach złożyła kwiaty i podziękowania na ręce dowódcy 10 Opolskiej Brygady Logistycznej, płk Szymona Lepiarza.

Dh. Joanna Herbut

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.