Koncert “Ave Maria” w Równem

0
Koncert Witolda Matulki w Równem 2017 / © fot. M. Kitka

We wtorek 15 sierpnia w Kościele Katolickim obchodzono uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, popularnie nazywaną Świętem Matki Boskiej Zielnej


W tym dniu w Kościele Parafialnym w Równem na zaproszenie ks. Krzysztofa Cieślaka, we mszy św. służył śpiewem znakomity polski tenor Witold Matulka przy akompaniamencie fortepianowym Katarzyny Rzeszutek. Msza koncelebrowana była w asyście księdza proboszcza z czeskiego Bohusova.

Wybrzmiał wspaniały, podniosły i świętobliwy repertuar dobrany ze szczególnym pietyzmem na tą okazję

Można było usłyszeć m.in. słynne “Ave Maria” F. Schuberta, Jana Sebastiana Bacha „Święta Matka” – pieśń redemptorystów czy „Panis angelicus” Cezara Franka. Dzieła muzyczne przeplatane były tematyczną poezją recytowaną przez Marię Farasiewicz, w tym także jej autorstwa.

Liturgia z tego dnia z pewnością na długo pozostanie w pamięci zgromadzonych. Wśród nich byli nie tylko mieszkańcy Równego i okolicznych wsi, ale także goście z pobliskich Czech, Głubczyc, różnych zakątków Opolszczyzny, jak i z Górnego Śląska.

Tuż po Mszy Św. Witold Matulka, by zaspokoić pragnienia odbiorców, zaśpiewał dodatkowo utwory świeckie. Pieśń „Ninon” Bronisława Kapera, a na bis, w duecie z Marią Farasiewicz, słynną arię „Usta milczą, dusza śpiewa” z operetki „Wesoła wdówka” Franza Lehara.

MK/MF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.