Raport zdarzeń KP PSP 2017.07.24-08.06

0
Raport KP PSP 24.07-06-08 / © fot. KP PSP

W okresie od 24 lipca do 6 sierpnia odnotowaliśmy na terenie powiatu głubczyckiego 23 zdarzenia i było to 14 miejscowych zagrożeń, 8 pożarów i 1 alarm fałszywy


31 lipca około godz. 19:00 otrzymaliśmy zgłoszenie o wydobywającym się dymie z okien piwnicznych w budynku poczty w Głubczycach. Nasze działania polegały na ewakuacji pracowników poczty oraz lokatora z mieszkania na piętrze, odłączeniu zasilania w energię elektryczną i gaz, podaniu 1 prądu wody na pożar, oddymieniu i przewietrzeniu pomieszczeń piwnicznych oraz sprawdzeniu pomieszczeń pod kątem występowania gazów niebezpiecznych. W pożarze tym nikt nie ucierpiał.

5 sierpnia otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku traktora w miejscowości Równe. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano ciągnik rolniczy z dwoma przyczepami ze zbożem, który wypadł z drogi i leżał w rowie. Kierujący ciągnikiem znajdował się wewnątrz kabiny ciągnika dodatkowo przysypany zbożem. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, stabilizacji ciągnika, ewakuacji poszkodowanego z ciągnika na noszach i przekazaniu ZRM, odłączeniu akumulatora i oświetleniu terenu działań. W czasie prowadzonych działań droga była zablokowana a Policja zorganizowała objazd.

Ponadto w ciągu ostatnich dwóch tygodni m.in.:

  • gasiliśmy stertę słomy w Wojnowicach,
  • usuwaliśmy plamę oleju w Głubczycach,
  • pięciokrotnie gasiliśmy pożary ściernisk, słomy na pokosach oraz maszyn rolniczych na polach,
  • pięciokrotnie usuwaliśmy gniazda agresywnych owadów,
  • dwukrotnie pompowaliśmy wodę z zalanych piwnic.

st. kpt. Waldemar Hołownia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.