Raport zdarzeń KP PSP 2017.07.10-23

0
Raport KP PSP 10-23 lipca 2017 / © fot. KP PSP Głubczyce

W okresie od 10 do 23 lipca odnotowaliśmy na terenie powiatu głubczyckiego 33 zdarzenia i było to 25 miejscowych zagrożeń, 4 pożary i 4 alarmy fałszywe


18 lipca około godz. 9:00 w Głubczycach na ul. Grunwaldzkiej w okolicy obwodnicy doszło do zderzenia samochodu ciężarowego marki Scania z samochodem osobowym marki Fiat.

Raport KP PSP 10-23 lipca 2017 / © fot. KP PSP Głubczyce

W wyniku tego zdarzenia dwie osoby poruszające się samochodem osobowym zostały zabrane do szpitala. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu prądu z akumulatora, usunięciu drzwi w samochodzie osobowym celem dotarcia do osoby poszkodowanej, kierowaniu ruchem drogowym oraz usunięciu pozostałości powypadkowych.

19 lipca po godz. 13.00 do Stanowiska Kierowania PSP w Głubczycach wpłynęło zgłoszenie o pożarze zboża na pniu oraz lasu w okolicach miejscowości Radynia. Na miejsce zadysponowano łącznie 11 zastępów straży w sile 36 strażaków. Po dojeździe zastępów straży podano w sumie 6 prądów wody. W wyniku tego pożaru spaleniu uległo około 14 hektarów zboża oraz 1 ha młodnika. W czasie działań wsparcia strażakom udzielał samolot Dromader, który dokonał trzech zrzutów wody na młodnik. Dodatkowym utrudnieniem podczas działań było znalezienie przez strażaków na skraju lasu niewybuchu o czym poinformowano funkcjonariusza Policji będącego na miejscu pożaru.

Straty podczas tego pożaru oszacowano na około 175 tys. zł.

23 lipca nad naszym powiatem przeszła burza z intensywnymi opadami deszczu oraz silnym wiatrem. Tego dnia odnotowaliśmy łącznie 15 zdarzeń związanych głównie z wypompowywaniem wody z zalanych piwnic. Najwięcej zdarzeń miało miejsce w Baborowie oraz w Nowej Cerekwi.

st. kpt. Waldemar Hołownia

 

Poprzedni artykułMasz długi w ZUS?
Następny artykułBezpiecznie nad wodą
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804