Inwestor z Belgii w powiecie

2

Spotkanie starosty głubczyckiego z inwestorem belgijskim


W środę, 5 lipca 2017 odbyło się spotkanie Starosty Głubczyckiego Józefa Koziny z inwestorem belgijskim reprezentującym przemysł lekki, którego zakłady w Europie i Azji zatrudniają ponad 6 tys. osób, który już nawiązał współprace z lokalnymi podmiotami gospodarczymi, a docelowo ma w planach wybudowanie nowej bazy magazynowej w Kietrzu. W dalszej perspektywie, zgodnie z planami inwestycyjnymi Belgów, część produkcji również zostanie uruchomiona na terenie powiatu głubczyckiego.

Pan Starosta zadeklarował wszelką możliwą pomoc na każdym etapie realizacji zamierzeń inwestycyjnych, które zapewnią stałą pracę mieszkańcom naszego powiatu. Planowana inwestycja w dużej mierze wzbogaci i urozmaici miejscowy rynek pracy i w związku z tym jest szczególnie ważna dla samorządu powiatowego.

Źródło: www.powiatglubczycki.pl

2 KOMENTARZE

  1. Nachodzi mnie taka refleksja. Czy trafna, to pytanie do władz naszego powiatu. Mam wrażenie, że większość inwestycji, które mogłyby wzbogacić gospodarkę bezpośrednio Głubczyc, (które jako miasto powinny być sercem powiatu i wszelkich działalności) są wykonywane na terenach gmin ościennych, jak w tym wypadku Kietrza. Może się mylę, ale czołowi reprezentanci naszych władz są z gminy Kietrz i mam nadzieje, że nie ma to wpływu na tłamszenie możliwości Głubczyc na rzecz innych! To byłoby niewybaczalne. Głubczyce powinny w końcu zacząć myśleć o sobie i swoim rozwoju, bo jak tak dalej pójdzie to miasto całkowicie wymrze, a szkoda byłoby bo ma duży potencjał na wielu płaszczyznach, które nie są wykorzystywane!

    • 100% racji !!! Desant z Kietrza ustawia się pod przyszłe wybory samorządowe. W ten sposób buduje elektorat w gmine Kietrz aby w razie niepowodzenia w Powiecie zostać Burmistrzem Kietrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.