Impuls mistrzem Europy

0

Zespół Tańca Nowoczesnego Impuls został Mistrzami Europy, Vice Mistrzami Europy i zdobył brązowy medal


24 czerwca 2017 r. najstarsza grupa Zespołu IMPULS wyjechała na Mistrzostwa Europy „EurOpen” Modern Dance Championship na Węgry. Podczas pierwszego dnia na Węgrzech tancerze zwiedzili kilka miejsc w Budapeszcie, m.in. Węgierski Parlament, Wzgórze Gellerta, Most Wolności, przeszli przez Centralną Halę Targową i również zatańczyli na rynku, gdzie zebrali wielkie oklaski. Późnym popołudniem skorzystali z basenów w hotelu w Székesfehérvárze i spacerowali ulicami miasta.

Następnego dnia Zespół wyjechał do miejscowości Balatonfüred, gdzie odbywały się Mistrzostwa Europy. Impuls startował w trzech konkurencjach tanecznych DISCO-DANCE: Group Adult i Junior oraz Solo Adult. W Mistrzostwach brało udział ponad 1300 tancerzy z Islandii, Słowacji, Węgier, Serbii i oczywiście Polski wystawiając ponad 500 choreografii.

Juniorzy oficjalnie zostali VICE MISTRZAMI EUROPY, w skład grupy wchodzą tancerze: Juroszek Dominika, Kawulok Wiktoria, Mikos Julia, Natołoczna Paulina, Pączko Dominika, Sanocki Marcin i Suzańska Wiktoria.

Dorośli w swojej kategorii zdobyli BRĄZOWY MEDAL, w skład grupy wchodzą tancerki: Andrusiak Martyna, Gunia Karolina, Michalska Nicola, Morawiec Julia, Sipel Kaja i Wituszyńska Aleksandra.

Sukces MISTRZYNI EUROPY zdobyła Karolina Gunia startując Solo!

Serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM, którzy trzymali za nas kciuki. Cieszymy się ogromnie, że jest to nasz pierwszy taki wyjazd, a już udało nam się wywalczyć tak wielkie sukcesy. Dziękujemy za wsparcie Pani Dyrektor Zenobii Majewskiej oraz Panu Wójtowi Gminy Branice – jesteśmy dumni z godnego reprezentowania naszej Gminy i Powiatu Głubczyce, a teraz także kraju.

Dziękujemy również naszemu tajemniczemu Sponsorowi, który dołożył swoją cegiełkę do wyjazdu, a także dziękujemy Panu Prezesowi P.P.U.H. LEMET Leonowi Pleśniak za ufundowanie nam legginsów z nazwą Zespołu – ogromnie dziękujemy.

Karolina Gunia
Kierownik Zespołu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.