Raport KP PSP 06.19-07.02

0
Raport KP PSP Głubczyce / © fot. KP PSP

W okresie od 19 czerwca do 2 lipca odnotowaliśmy 34 zdarzenia i były to 24 miejscowe zagrożenia i 10 pożarów


20 czerwca w Branicach doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych marki VW. W wyniku najechania jednego z pojazdów na tył drugiego poszkodowana została jedna z osób kierująca pojazdem. Poszkodowanej udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu prądu z akumulatorów, zakręceniu zaworu gazu LPG, kierowaniu ruchem drogowym oraz usunięciu pozostałości po wypadku.

22 czerwca na trasie pomiędzy Nową Cerekwią a Gniewkowicami doszło do wypadku samochodu marki Nissan. W wyniku tego zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby kobieta i mężczyzna. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, poszukiwaniu kobiety kierującej pojazdem, która oddaliła się z miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania z akumulatora, zakręceniu zaworu LPG oraz usunięciu pozostałości po wypadku.

1 lipca prawdopodobnie w wyniku niezachowania należytej ostrożności doszło do kolizji samochodu osobowego marki Skoda na trasie pomiędzy Włodzieninem a Dzbańcami. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży zastano samochód na poboczu drogi, który uderzył w drzewo. Kierującemu pojazdem udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania z akumulatora oraz kierowaniu ruchem drogowym.

Ponadto m.in.:

  • gasiliśmy pożary aut w miejscowościach Równe i Głubczyce,
  • braliśmy udział w Pomorzowicach wypadku motocyklisty, który w wyniku odniesionych obrażeń zginął na miejscu zdarzenia,
  • dwukrotnie udzielaliśmy Pomocy Policji w ich działaniach na terenie Głubczyc,
  • braliśmy udział w pożarze w mieszkaniu w budynku wielorodzinnym w Głubczycach,
  • gasiliśmy pożar sterty w miejscowości Gniewkowice oraz
  • wielokrotnie usuwaliśmy z dróg powalone konary drzew.

st. kpt. Waldemar Hołownia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.