Przedszkolaki w ZSM

0

We wtorek, 20 czerwca br. dość liczna grupa pięcio- i sześciolatków z Przedszkola PICCOLINO odwiedziła głubczycki MECHANIK


Była to kolejna, doroczna wizyta dzieci z tej placówki, które pod opieką swych nauczycielek – Renaty Ostrowskiej i Justyny Smołki przeniosły się z mini – przedszkolnego świata w maxi – szkolny świat.

Oprowadzane przez znaną im już „Panią Wiosnę” – jak nazywają Marię Farasiewicz oraz dziewczęta z samorządu szkolnego, swym szczebiotem, temperamentem, radością i żywiołowością wypełniły przestrzeń. Cisza i spokój panujące na korytarzach zamieniły się w gwar i zgiełk.

Dzieciaczki już w progu szkoły przywitała opiekunka samorządu szkolnego – Elżbieta Śmidoda, a od kierownika warsztatów – Piotra Enenkiela na „dzień dobry” otrzymały odblaskowe opaski bezpieczeństwa, które z dumą nosiły!

Odwiedziły sekretariat oraz gabinety dyrektorów: Jana Łaty i Ilony Klepackiej. A tam szalały, kręcąc się na fotelach obrotowych. „Obdarowane” cukierkami przez panią wicedyrektor udały się do gabinetu języka polskiego i garderoby teatru TRADYCJA, gdzie ich radość sięgała zenitu. Przebierały się w kostiumy sceniczne. Na ich głowach pojawiły się kapelusze, korony, kaski, wianki, turbany. Oj działo się, działo! Po drodze mili goście zwiedzili pokój nauczycielski (witani ciepło przez grono pedagogiczne), szkolne Muzeum Regionalne, jak i dwie pracownie informatyczne. Z satysfakcją zasiedli przy komputerach.

W sali gimnastycznej dzieci dały upust swej niespożytej energii. Pod czujnym okiem wuefisty – Marka Malewicza biegały, kopały piłkę, turlały się i robiły przewroty w przód na materacach. Aż miło było popatrzeć na te uśmiechnięte, pełne zadowolenia i radości buźki.

Ostatni etap wizyty naszych milusińskich z PICCOLINO stanowiły warsztaty szkolne i stacja diagnostyczna. Samochody, uniesione wysoko, na podnośnikach, wprawiły małych gości w osłupienie.

Tymczasem koniec wycieczki i czas powrotu do przedszkola. Tyle wrażeń jednocześnie. Dzieciaki będą miały teraz o czym rozprawiać!

Zapraszamy ponownie. Do zobaczenia!

Redakcja ZSM

Poprzedni artykułZagraj mi piękny cyganie!
Następny artykułPlener malarski i warsztaty plastyczne [WYSTAWA]
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.