Zakończenie roku w LO

0
Zakończenie roku szkolnego LO / © fot. M. Kitka

W piątkowy poranek o godz. 9:00 na dziedzińcu Liceum Ogólnokształcącego w Głubczycach miała miejsce uroczysta akademia zakończenia roku szkolnego 2016/2017


Wśród obecnych gości byli m.in. starosta – Józef Kozina, burmistrz Głubczyc – Adam Krupa, radny Samorządu Wojewódzkiego – Zbigniew Ziółko, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej – Edward Wołoszyn, prezes Stowarzyszenia Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego – Jan Bażyński, kierownik wydziału oświaty i zdrowia Starostwa Powiatowego – Tomasz Seń, delegatura ZHP, goście ze Zbaraża, lokalne media.

Głównym elementem akademii było wręczenie świadectw i nagród najzdolniejszym uczniom. Wyróżnieni zostali za swój osobisty wkład w naukę, osiągnięcia w sporcie, godne reprezentowanie szkoły na arenie regionalnej i międzynarodowej.

Dzień ten dla Liceum Ogólnokształcącego był dniem szczególnym nie tylko ze względu na zakończenie roku szkolnego. Podsumowania 15 lat pracy na stanowisku dyrektora dokonał Tadeusz Eckert, który żegnał się z pełnionym urzędem i obecnymi na uroczystości uczniami i nauczycielami. Formalnie urząd złoży ostatniego dnia sierpnia na ręce starosty głubczyckiego.

Na uroczystości, przemówienia mieli także: starosta głubczycki Józef Kozina i burmistrz Adam Krupa. Złożyli podziękowania Panu dyrektorowi Eckertowi za wieloletnią, bardzo dobrą współpracę.

Życzenia bezpiecznych i spokojnych wakacji, acz wypełnionych aktywnym działaniem nakierowanym na realizowanie siebie i swoich marzeń wybrzmiały wszystkim wyraźnie w pamięci.

Wraz z dyrektorem Eckertem wyrażamy nadzieję, że w niedługim czasie uda się zrealizować plany powołania Głubczyckiej Szkoły Chóralnej, która przyczyni się do krzewienia tej dziedziny sztuki w regionie, a dla Głubczyc przyniesie trwałą i wymierną promocję w Polsce i na świecie.

Mateusz Kitka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.