Zucholandia 2017

0
Zucholandia 2017 / © fot. M. Kitka

07 czerwca w Zespole Szkół w Pietrowicach odbył się organizowany przez Komendę Hufca Związku Harcerstwa Polskiego, Stowarzyszenie Przyjaciół Harcerstwa w Głubczycach i Zespół Szkół w Pietrowicach piknik zuchowy ZUCHOLANDIA 2017 z udziałem służb mundurowych


Zucholandia co roku cieszy się wielkim zainteresowaniem i na nasze zaproszenie odpowiedziały jednostki z całego Województwa. Na piknik przybyli przedstawiciele 10 Opolskiej Brygady Logistycznej w Opolu, Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Głubczycach, Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach, a także przedstawiciele policji z Opola, Kędzierzyna-Koźla i Prudnika.
O godz. 10:00 odbył się uroczysty apel z udziałem zaproszonych gości: Zastępca Burmistrza Głubczyc Pan Kazimierz Bedryj, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Głubczycach Pan Waldemar Hołownia, Członek Rady Powiatu, a zarazem Dyrektor Zespołu Szkół w Pietrowicach Pan Bogdan Kulik oraz Zastępca Dyrektora ZS Pietrowice Pani Mariola Bedryj, którzy dokonali oficjalnego rozpoczęcia pikniku Zuchowego ZUCHOLANDIA 2017.

Na uczestników pikniku czekało mnóstwo atrakcji, gier i zabaw. Dzieci na własne oczy mogły przekonać się na czym na czym polega codzienna praca naszych funkcjonariuszy, jak wygląda sprzęt i umundurowanie poszczególnych jednostek oraz jak się siedzi w prawdziwym radiowozie czy wozie strażackim. Policja zaprezentowała ciekawy pokaz z użyciem psów policyjnych, który wzbudził spore zainteresowanie szczególnie wśród naszych najmłodszych.

Po pokazach nadszedł czas na tańce, gry i zabawy, które poprowadziła grupa PAT z Pietrowic. Młodzież z sekcji sportowej Taekwondo pod kierownictwem Pana Daniela Jano zaprezentowała pokaz swoich umiejętności. Było ognisko, pieczenie kiełbasek, słodki poczęstunek. Na koniec imprezy rozstrzygnięto konkurs na najlepszy plakat dotyczący służb mundurowych. Na zakończenie spotkania wszystkim uczestnikom rajdu rozdano pamiątkowe znaczki.

Dziękujemy nauczycielom, przyjaciołom, całej naszej kadrze instruktorskiej oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania tegorocznego pikniku zuchowego, a także Wam drogie zuchy i harcerze za tak liczne przybycie i wspaniałą zabawę. Z tego miejsca pragniemy już Was zaprosić na przyszłoroczną ZUCHOLANDIĘ 2018!

dh Joanna Kuc

Poprzedni artykułFestyn w Nowej Wsi Głubczyckiej
Następny artykułXX Turniej Sportowy ŚDS
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804