Festyn w Nowej Wsi Głubczyckiej

0

Zapraszamy wszystkich 2 lipca do Nowej Wsi Głubczyckiej na wielki festyn “(Od) Nowa Wieś Głubczycka”


Ochotnicza Straż Pożarna w Nowej Wsi Głubczyckiej zaprasza do udziału w konkursach organizowanych w ramach projektu „(Od) Nowa Wieś Głubczycka – integracja grup i stowarzyszeń powiatów: prudnickiego i głubczyckiego oraz reprezentacji partnerów z Francji”. Partnerem w przygotowaniu gry terenowej jest Wild Boat.

Jednostka strażaków z sukcesem uczestniczyła w otwartym konkursie ofert na wykonanie przez organizacje i inne uprawnione podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego w roku 2017 zadań publicznych związanych z realizacją zadań Samorządu Województwa Opolskiego w zakresie wspierania i upowszechniania rozwoju i odnowy wsi w XX rocznicę utworzenia opolskiego Programu Odnowy Wsi.

W ramach międzynarodowej imprezy, która odbędzie 2 lipca 2017 r. na terenie kompleksu sportowego Nowej Wsi Głubczyckiej odbędą się konkursy z nagrodami dla stowarzyszeń odnowy wsi oraz kół gospodyń wiejskich.

Zapraszamy do udziału w konkursach:

I – konkurs wiejski z udziałem reprezentacji stowarzyszeń i grup odnowy wsi: dojenie kóz, plecenie wianków, lepienie pierogów, rzut beretem sołtysa na odległość, układanie wieży z klocków drewna, bicie piany, przelewanie w próżne, rozwiązanie krzyżówki dotyczącej Programu Odnowa Wsi w Województwie Opolskim.

Reprezentacja stowarzyszenia i grup nie może liczyć mniej niż 3 osoby i nie więcej niż 10.

II – konkurs kulinarny, czyli prezentacja przez zgłoszone sołectwa potraw związanych z kulturą obszaru (jedna grupa może zaprezentować od jednej do pięciu potraw, które wezmą udział w rywalizacji). Zapraszamy stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich, grupy odnowy wsi. Zapewniamy miejsce do prezentacji oraz nagrody dla każdego wystawcy. Wybrana przez komisję konkursową z udziałem przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego potrawa otrzyma tytuł “Potrawa Programu Odnowa Wsi w Województwie Opolskim”.

Zgłoszenia do konkursów są przyjmowane do 20 czerwca 2017 r. na adres poczty elektronicznej nowawiesglubczycka@o2.pl

2 lipca 2017 r. odbędzie się również premiera gry terenowej “(Od) Nowa Wieś – 20 pytań na 20 lat” oraz „Przepiśnika z Płaskowyżu”, który zostanie wręczony uczestniczącym w konkursach organizacjom i grupom. Razem z nami bawić się będzie delegacja z Francji.

Zapraszamy na stronę internetową: www.nowawiesglubczycka.pl oraz na profile na portalu społecznościowym Facebook: jednostki OSP Nowa Wieś Głubczycka oraz LGD „Płaskowyż Dobrej Ziemi”.

Poprzedni artykułCudze chwalicie swego nie znacie
Następny artykułZucholandia 2017
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804