Festyn w Nowej Wsi Głubczyckiej

0

Zapraszamy wszystkich 2 lipca do Nowej Wsi Głubczyckiej na wielki festyn “(Od) Nowa Wieś Głubczycka”


Ochotnicza Straż Pożarna w Nowej Wsi Głubczyckiej zaprasza do udziału w konkursach organizowanych w ramach projektu „(Od) Nowa Wieś Głubczycka – integracja grup i stowarzyszeń powiatów: prudnickiego i głubczyckiego oraz reprezentacji partnerów z Francji”. Partnerem w przygotowaniu gry terenowej jest Wild Boat.

Jednostka strażaków z sukcesem uczestniczyła w otwartym konkursie ofert na wykonanie przez organizacje i inne uprawnione podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego w roku 2017 zadań publicznych związanych z realizacją zadań Samorządu Województwa Opolskiego w zakresie wspierania i upowszechniania rozwoju i odnowy wsi w XX rocznicę utworzenia opolskiego Programu Odnowy Wsi.

W ramach międzynarodowej imprezy, która odbędzie 2 lipca 2017 r. na terenie kompleksu sportowego Nowej Wsi Głubczyckiej odbędą się konkursy z nagrodami dla stowarzyszeń odnowy wsi oraz kół gospodyń wiejskich.

Zapraszamy do udziału w konkursach:

I – konkurs wiejski z udziałem reprezentacji stowarzyszeń i grup odnowy wsi: dojenie kóz, plecenie wianków, lepienie pierogów, rzut beretem sołtysa na odległość, układanie wieży z klocków drewna, bicie piany, przelewanie w próżne, rozwiązanie krzyżówki dotyczącej Programu Odnowa Wsi w Województwie Opolskim.

Reprezentacja stowarzyszenia i grup nie może liczyć mniej niż 3 osoby i nie więcej niż 10.

II – konkurs kulinarny, czyli prezentacja przez zgłoszone sołectwa potraw związanych z kulturą obszaru (jedna grupa może zaprezentować od jednej do pięciu potraw, które wezmą udział w rywalizacji). Zapraszamy stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich, grupy odnowy wsi. Zapewniamy miejsce do prezentacji oraz nagrody dla każdego wystawcy. Wybrana przez komisję konkursową z udziałem przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego potrawa otrzyma tytuł “Potrawa Programu Odnowa Wsi w Województwie Opolskim”.

Zgłoszenia do konkursów są przyjmowane do 20 czerwca 2017 r. na adres poczty elektronicznej nowawiesglubczycka@o2.pl

2 lipca 2017 r. odbędzie się również premiera gry terenowej “(Od) Nowa Wieś – 20 pytań na 20 lat” oraz „Przepiśnika z Płaskowyżu”, który zostanie wręczony uczestniczącym w konkursach organizacjom i grupom. Razem z nami bawić się będzie delegacja z Francji.

Zapraszamy na stronę internetową: www.nowawiesglubczycka.pl oraz na profile na portalu społecznościowym Facebook: jednostki OSP Nowa Wieś Głubczycka oraz LGD „Płaskowyż Dobrej Ziemi”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.