Cudze chwalicie swego nie znacie

0
Piknik Środowiskowego Domu Samopomocy w Pietrowicach / fot. ŚDS

Pod takim hasłem uczestnicy i pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowych Gołuszowicach przebywali w dniach 19-21.06.2017 r. w OW w Pietrowicach Głubczyckich


Projekt „Cudze chwalicie swego nie znacie” został dofinansowany ze środków PFRON. Była to impreza o charakterze rekreacyjno-sportowym.
W ramach pobytu w Pietrowicach poznaliśmy walory turystyczne pogranicza polsko-czeskiego, zwiedziliśmy pobliską Kopalnię Odkrywkową Surowców Drogowych w Braciszowie, byliśmy na Mszy Św. w Kościele Parafialnym również w Braciszowie, integrowaliśmy się z uczniami z Zespołu Szkół w Pietrowicach, a przede wszystkim bawiliśmy się wyśmienicie.

Nasi uczestnicy, jako osoby niepełnosprawne rzadko mają możliwość przebywania kilka dni poza domem bez swoich opiekunów, dlatego też wyjazd do Pietrowic był świetną okazją do sprawdzenia swojej samodzielności i niezależności od innych. Czas spędzony wspólnie wykorzystaliśmy do granic możliwości.

W ciągu trzech dni była nauka nordic walkingu, dyskoteka, kino plenerowe, plażowanie, gry, zabawy, rozgrywki i wiele innych atrakcji.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w realizacji naszych planów wyjazdowych. To dzięki Państwo nasz wyjazd i pobyt w Pietrowicach sprawił nam ogromną radochę.

Ewa Bartusik

Poprzedni artykułBieg o przetrwanie
Następny artykułFestyn w Nowej Wsi Głubczyckiej
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.